گوشی شیائومی چند سال عمر میکند؟

گوشی شیائومی چند سال عمر میکند؟

گوشی شیائومی چند سال عمر میکند؟

1/5 - (1 امتیاز)

گوشی شیائومی چند سال عمر می کند؟ شاید در نگاه اول آگاهی از اینکه یک گوشی تولید چینی باشد، چندان خوشایند به نظر نیاید اما برند شیائومی از جمله تولیدات کشور چین است که تمامی این ذهنیت ها را تغییر داده است. گوشی شیائومی توانسته است در کنار برترین گوشی های دنیا در میان ۱۰ گوشی برتر دنیا قرار بگیرد که همین موضوع نشان از کارایی و کیفیت این برند پرطرفدار دارد. حال یکی از پارامتر های سنجش کیفیت یک گوشی، میزان عمر گوشی است به همین دلیل در ادامه قصد داریم به این سوال که گوشی شیائومی چند سال عمر می کند، بپردازیم. با ما باشید. همچنین می توانید با مراجعه به بخش خرید گوشی شیائومی مناسب ترین محصولات این برند را تهیه کنید.

 

میزان متوسط طول عمر گوشی های شیائومی – گوشی شیائومی چند سال عمر میکند؟

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد میزان طول عمر انواع گوشی ها صحبت کنیم باید بگوئیم که این پارامتر یک المان ثابت نیست بلکه بستگی به نحوه نگهداری از گوشی دارد؛ به این معنا که با استفاده درست و به جا از گوشی می توان به مراتب طول عمر مفید گوشی ها را افزایش داد. حال بر اساس نظر کارشناسان طول عمر متوسط گوشی های شیائومی بین ۳ تا ۵ سال قرار گرفته است که نشان از یک گوشی میان رده از این لحاظ دارد. طول عمر گوشی های شیائومی نسبت به گوشی های قدرتمندی مانند آیفون تاحدودی کمتر است و به همین خاطر است که گفته می شود یکی از عیب های این گوشی ها طول عمر پایین آن ها است.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

طول عمر تراشه های سخت افزاری گوشی های شیائومی

اگر تا به حال از گوشی های شیائومی استفاده کرده اید و یا مشخصات آن ها را مطالعه کرده باشید حتما متوجه شده اید که این گوشی ها دارای تراشه سخت افزاری بسیار قدرتمندی هستند به طوریکه از این عامل به عنوان یکی از نقاط قوت گوشی های شیائومی نان برده می شود. حال لازم به ذکر است که در صورت استفاده نادرست از گوشی، این تراشه های با کیفیت پس از استفاده ۳ تا ۵ ساله دچار مشکل می شوند و نیاز به تعمیرات پیدا می کنند.

از آنجایی که گوشی های شیائومی به نسبت سایر گوشی ها به تازگی وارد کشور شده است، همچنان کمبود قطعات تراشه سخت افزاری وجود دارد به طوریکه گاهی خرابی یکی از این قطعه ها می تواند هزینه های بسیار زیادی را روی دست صاحب گوشی بگذارد. فراموش نکنید که اگر با شیوه های نگهداری از گوشی های شیائومی آشنای داشته باشید و مراقب باشید که تراشه های این گوشی دچار آسیب نشوند، ممکن است حتی بیشتر از ۱۰ سال هم بتوانید از این گوشی ها بدون مشکل استفاده کنید.

 

چه عواملی باعث می شود تا طول عمر گوشی های شیائومی کاهش پیدا کند؟

حال به سراغ برخی از عواملی که موجب کاهش طول عمر گوشی های شیائومی می شود، برویم.

  • در پاسخ به این سوال که گوشی شیائومی چند سال عمر می کند، باید بگوئیم که استفاده از رام ضعیف در این گوشی ها موجب شده است تا در اثر استفاده نه چندان زیاد، گوشی دچار افزایش دما شود. همین افزایش دما خود یکی ار عوامل کاهش دوام باتری و به دنبال کاهش طول عمر گوشی می شود.
  • کسانی که از گوشی های شیائومی استفاده می کنند حتما متوجه شده اند که در ابتدا باتری گوشی عملکرد قدرتمندی را از خود به جای گذاشته است اما پس از مدتی این عملکرد به قوت خود باقی نمی ماند‌ و دچار ضعف می شود.
  • استفاده طولانی مدت از باتری های معیوب بر روی گوشی موجب می شود تا به مرور عملکرد گوشی نیز تحلیل رود به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که در صورت خرابی باتری، در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

 

لطفا بخوانید: پرفروش ترین گوشی شیائومی کدام است؟

 

با دلایل کند شدن گوشی های شیائومی آشنا شوید

نه تنها گوشی های شیائومی بلکه کارایی اکثر گوشی های هوشمند اینگونه است که به مرور زمان دچار کندی می شوند و البته این اتفاق را تا حدود زیادی می توان کنترل و مدیریت کرد. به طور مثال تعدد اپلیکیشن های موجود در پس زمینه، عدم وجود حافظه کافی، سیستم عامل و … از جمله دلایل کندی سرعت در گوشی های شیائومی هستند که در سایر گوشی های هوشمند نیز دیده می شود. در مجموع می توان گفت که کند شدن گوشی تا حدود زیادی می تواند به دلیل نحوه استفاده از گوشی باشد و چندان به برند آن ارتباطی ندارد.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی برای بازی کدام است؟

 

به منظور پیشگیری از کند شدن گوشی های شیائومی می بایست برنامه های اضافی را بر گوشی حذف کرد و اجازه نداد که حافظه گوشی بیش از اندازه اشغال گردد. از دیگر عوامل پیشگیری کننده از کندی گوشی های شیائومی می توان به عدم تخلیه کامل شارژ آن اشاره کرد؛ به این معنا که تا پیش از صفر شدن شارژ باتری، گوشی را به شارژ متصل کنید. فراموش نکنید که ضعف باتری می تواند عملکرد کلی گوشی را تحت تاثیر قرار دهد و از طول عمر آن بکاهد؛ بنابراین به حفظ سلامت باتری توجه کافی داشته باشید.