کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

امتیاز شما post

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟ برخی برندهای تولید کننده موبایل، استاندارد ضدآب را در محصولات خود رعایت می کنند، از این رو در این بخش بررسی خواهیم کرد که آیا گوشی شیائومی ضد آب است؟ یا خیر! اگر ضد آب است، چه نوع محصولاتی از این برند از این شرایط برخوردار هستند؟

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی پوکو بهتر است؟

 

ضد آب بودن گوشی به چه معناست؟

هنگامی که از ضد آب بودن یک گوشی صحبت می شود منظور میزان مقاومت گوشی در برابر مایعات و آب می باشد. به طور حتم میان مقاومت گوشی در برابر چند قطره آب با مقاومت در برابر فرو بردن چندسانتی متر درون آب تفاوت زیادی هست از این رو خاصیت ضد آب بودن گوشی دارای سطوح مختلفی است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

 

ضدآب بودن گوشی های شیائومی چگونه بیان می شود؟

استاندارد IPXX بیانگر میزان ضد گرد و  غبار و ضد آب ودن گوشی شیائومی است بدین معنا که X اول به صورت اعدادی از ۱ تا ۶ بیانگر سطح ضدگرد و غبار بودن گوشی بوده و X دوم نیز به صورت اعدادی از ۱تا ۸ بیانگر سطح ضد آب بودن گوشی است.

هر چه اعداد بیشتر باشند خاصیت ضد آب بودن و ضد گرد و غبار بودن گوشی بیشتر است به طوری که گوشی دارای استاندارد IP68 مقاومت بیشتری در برابر گرد و غبار و آب نسبت به گوشی با استاندارد IP57 دارد.

 

آیا گوشی شیائومی پوکو x3 ضد آب است

 

لطفا بخوانید: کدام برند گوشی بهتر است؟

 

آیا همه گوشی های شیائومی ضد آب هستند؟

همه گوشی های شیائومی ضد آب نیستند زیرا بنیانگذار و مدیر عامل این کمپانی اعلام کرده که شیائومی به دو دلیل زیر همه گوشی های خود را ضد آب نکرده است:

دلیل اول به قیمت تمام‌شده محصول برای مشتری ارتباط دارد زیرا ضدآب کردن گوشی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد سبب افزایش قیمت گوشی می شود و ممکن است این افزایش قیمت برای کلیه مشتری‌ها توجیه اقتصادی نداشته باشد. شیائومی همواره سعی کرده  قیمت محصولات خود پایین نگه دارد تا بتواند از فروش بیشتر سود خود را به دست آورد لذا می توان گفت که این مورد در جهت تامین سیاست پایین نگه داشتن قیمت محصولات شیائومی است.

دلیل دوم به شیوه نگهداری مشتری از گوشی ارتباط دارد زیرا به عقیده این کمپانی ، تضمین ضدآب بودن گوشی نیازمند آن است که گوشی در زمان استفاده در معرض خطر و آسیب‌دیدگی قرار نگیرد.

به خاطر این دو دلیل تاکنون این کمپانی به ضدآب کردن گوشی‌های خود اقدام نکرده است.

لی جون مدیر عامل کمپانی شیائومی طی بیانه ای اعلام کرده چنانچه مشتریان شیائومی خواستار ضدآب بودن گوشی های خود باشند این کمپانی در آینده این قابلیت را به محصولات خود اضافه خواهد کرد. همچنین شما می توانید به بخش خرید گوشی و سپس خرید گوشی شیائومی شوید تا اطلاعات کامل تری در خصوص این محصولات به دست آورید.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی پوکو x3 ضد آب است؟

 

گوشی های شیائومی ضد آب کدام اند؟ کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

برخی از گوشی های شیائومی که دارای استاندارد ضدآب و گرد و غبار هستند شامل؛ Mi 11 Pro ،Mi 11 Ultra ، Poco X3 GT Mi 11 Lite ،Redmi Note 10 ،Redmi Note 10s ،Redmi Note 10 Pro و … می باشد. استاندارد ضدآب و گرد و غبار بودن این گوشی ها با یکدیگر متفاوت است بطوری که شیائومی  Mi 11 با IP68 بالاترین سطح این استاندارد دارا است.

گوشی موبایل شیائومی Poco X3 GT

گوشی موبایل شیائومی Mi 11 Ultra

گوشی موبایل شیائومی Mi 11 Pro

گوشی موبایل شیائومی Redmi Note 10 Pro

گوشی موبایل شیائومی Redmi Note 10s

گوشی موبایل شیائومی Redmi Note 10

گوشی موبایل شیائومی Mi 11 Lite

 

آیا استاندارد ضدآب بودن گوشی ویژگی مهمی است؟

به طور حتم گوشی ها به دلیل استفاده مکرر در طول شبانه روز و قرار گرفتن در موقعیت ها و محیط های مختلف از نظر آب و هوا در معرض رطوبت قرار می گیرند حتی احتمال افتادن گوشی در آب وجود دارد از این رو با برخورداری گوشی از استاندارد ضدآب بودن گوشی، دستگاه در برابر آسیب های احتمالی از پاشش مایعات و آب ایمن خواهد بود. در نتیجه مشخص است که استاندارد ضدآب بودن گوشی یک ویژگی بسیار مهمی است که کمپانی های موبایل سازی باید به آن توجه خاصی داشته باشند.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟

 

چگونه می توان استاندارد ضد آب بودن گوشی را هنگام خرید مورد بررسی قرار دارد؟

جهت اطلاع از سطح استاندارد ضد آب بودن گوشی قبل از اقدام به خرید، می توان این مورد را هنگام بررسی مشخصات فنی گوشی از فروشنده دستگاه جویا شد. علاوه بر این بسیاری از وب سایت های عرضه کننده گوشی های شیائومی به طور کامل مشخصات فنی هر یک از مدل های مختلف شیائومی را مورد بررسی قرار داده اند، با مراجعه به یکی از این وب سایت ها می توان از استاندارد ضد آب بودن گوشی مطلع شد‌.