کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

امتیاز شما post

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟ استاندارد ضد آب و گرد و غبار از ویژگی های مهم یک گوشی می باشد که نشان می دهد یک گوشی در چه میزان رطوبت یا گرد و غبار محیط می تواند بدون مشکل کار کند، از این رو در این بخش بررسی خواهیم کرد که کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟ جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه تا پایان با ما همراه باشید.

 

استاندارد ضد آب و گرد و غبار گوشی های هوشمند چیست؟

 استاندارد ضد آب و گرد و غبار، استانداردهایی هستند  که با یک سری اعداد نمایش داده می شوند و این اعداد میزان مقاومت گوشی را در مقابل آب و گرد و غبار مشخص می کند.

 

استاندارد ضد آب و گرد و غبار در گوشی های شیائومی چگونه است؟

بسیاری از گوشی های شیائومی که در ایران به فروش می رسند، استاندارد ضد آب بودن را دارند. تفاوت استاندارد ضدآب و گرد و غبار گوشی های شیائومی  که با یک دیگر تفاوت دارند، با استاندارد Ipxx نشان داده می شود.

 

استاندارد های ضد آب و گرد و غبار چگونه در گوشی های شیائومی عرضه می شود؟

 کمپانی شیائومی و دیگر کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند نمی توانند بدون داشتن مجوز از سازمان بین المللی الکتروتکنیک (Internation Electrotechnical Commission)  به تولید  گوشی های ضد آب اقدام کنند. کمپانی های موبایل سازی پس از درخواست مجوز از سوی این کمیسیون و با گذران و طی کردن مراحل خاصی و تایید این سازمان می توانند استاندارد های ضدآب و گرد و غبار گوشی های خود را دریافت کنند.

 

آیا گوشی شیائومی پوکو x3 ضد آب است

 

استاندارد ضدآب و گرد و غبار چیست؟

استاندارد های IP67 و IP68 ضمن مشخص کردن میزان مقاومت گوشی در برابر آب،  میزان مقاومت گوشی را در برابر گرد و غبار هم تعیین کند. اعداد درج شده در کنار عبارت IP به ترتیب مربوط به شدت گرد و غبار و آبی هست، که گوشی می تواند در برابر آن مقاومت داشته باشد. اما کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟ در ادامه به معرفی و بررسی لیست گوشی های ضد آب برند شیائومی می پردازیم.

 

عدد ها در استاندارد های ضدآب و گرد و غبار  چگونه می باشد؟

  • عدد اول(x اول) از سمت چپ در عبارت Ipxx ، مقاومت گوشی در برابر ذرات جامد را نشان می دهد و عدد دوم نیز  مقاومت تلفن در برابر مایعات و آب را نشان می دهد.

بدین ترتیب عدد اول از سمت چپ می تواند مقادیر1، 2، 3، 4، 5 و 6 را دربرگیرد که هر کدام از این اعداد میزان مشخصی از مقاومت گوشی در برابر گرد و غبار را نشان می دهد که عبارتند از:

عدد 1: درج عدد 1 در کنار عبارت IP از سمت چپ بیانگر این است که گوشی شیائومی مورد نظر از نفوذ ذرات را تا 50 میلی متر مکعب جلو گیری می کنند.

عدد 2: اگر این عدد 2 باشد بیانگر این است که گوشی شیائومی موردنظر می تواند از نفوذ ذرات تا 12 میلی متر مکعب  جلوگیری کند.

عدد 3: درج عدد3 نیز نشان می دهد که این گوشی قابلیت مقاومت در برابر ذراتی به ریزی 2.5 میلی متر را دارد و در جوار این ذرات آسیبی نخواهد دید.

عدد 4: درج عدد 4 نیز بیانگر این است که گوشی شیائومی در برابر ذرات 1 میلی متر مکعبی و یا بزرگتر مقاوم است.

عدد 5: این عدد نیز نشان می دهد که گوشی  شیائومی در برابر نفوذ ذرات گرد و غبار محافظت شده و گوشی می تواند در کنار ذرات بسیار ریز غبار هم بدون مشکل کار کند.

عدد 6: درج  عدد 6 بیانگر این است که دهنده گوشی مورد نظر به شکلی طراحی شده که در برابر ریزترین ذرات غبار نیز مقاوم بوده و در برابر جامدات مقاومت کامل دارد.

  • عدد دوم از سمت چپ( x دوم):این عدد می تواند مقادیر1، 2، 3، 4، 5، 6، 7 و 8 را دربرگیرد که هر کدام از این اعداد میزان مشخصی از مقاومت گوشی در برابر آب و مایعات را نشان می دهد که عبارتند از:

عدد 1:  این عدد ضعیف ترین شکل مقاومت در برابر مایعات را نشان می دهد لذا در این حالت گوشی تنها در برابر پاشش قطرات به شکل عمودی مقاوم است.

عدد 2:  این عدد نشان می دهد که گوشی شیائومی را برابر پاشش ذرات ریز مایع در زاویه 0 تا 15 مقاوم است.

عدد 3:  عدد 3 بیانگر این است   که گوشی شیائومی موردنظر  قادر است در برابر پاشش ذرات آب تا زاویه 60 درجه مقاومت کند و بدون هیچگونه آسیبی به کار خود ادامه دهد.

عدد 4:  عدد 4 نشان می دهد که گوشی شیائومی در برابر پاشیدن مایعات و آب در هر زاویه ای مقاومت مطلوبی دارد.

عدد 5: این عدد بیانگر مقاومت دستگاه در برابر پاشش آب با فشار های بالاتر از حد معمول تا حد زیادی است که در این حالت گوشی بدون مشکل می تواند به کار خود ادامه دهد.

عدد 6:  عدد 6 نیز بیانگر  مقاومت گوشی شیائومی در برابر پاشش های شدیدتر تا حدودی نسبی است.  گوشی شیائومی با این درجه تا حد زیادی می تواند در برابر پاشیدن آب به هر شکلی مقاومت کند ولی آسیب پذیر نیز می باشد.

عدد 7:  عدد 7 بیانگر مقاومت گوشی شیائومی  در مقابل نفوذ آب در عمق 15 تا 100 سانتی متری است که با افزایش عمق بیش از 100 سانتی متر احتمال آسیب به دستگاه تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

عدد 8: این عدد که بالاترین سطح مقاومت در برابر آب با این درجه را نشان می دهد نشان می دهد گوشی شیائومی با این درجه می تواند در برابر نفوذ آب تا عمق 1.5 متری نیز مقاومت کند و حتی تا حد زیادی از نفوذ آب در شرایط با فشار هم جلوگیری کند تا به گوشی آسیبی وارد نشود.

 

کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟ لیست گوشی های ضد آب شیائومی

گوشی های شیائومی دارای استاندارد IP67 و IP68 بالاترین مقاومت در برابر گرد و غبار و آب را دارند که برخی از این گوشی ها عبارتند از:

گوشی موبایل  Poco X3 pro با استاندارد : IP53

گوشی موبایل Poco X3 با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Poco F3 با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Redmi Note 10 Pro با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Redmi Note 10s با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Redmi Note 10 با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Mi 11i با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Mi 11 Lite با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Poco X3 GT با استاندارد : IP53

گوشی موبایل  Mi 11 Ultra با استاندارد : IP68

گوشی موبایل  Mi 11 با استاندارد : IP68

گوشی موبایل  Mi 11 Pro با استاندارد : IP68