چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟

3/5 - (1 امتیاز)

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟ شاید در گذشته کمتر کسی به فناوری های دیجیتالی توجه می کرد اما امروزه به هر اندازه که پیشرفت تکنولوژی گسترده می شود به همان اندازه تلاش برای استفاده از این فناوری های به روز افزایش پیدا می کند. تلویزیون های قدیمی معمولا تنها برای تماشای فیلم و سریال استفاده میشد اما امروزه اضافه شدن قابلیت های متعدد به تلوزیون های هوشمند موجب شده است تا با اتصال گوشی به تلویزیون بتوان از اشتراک محتواهای موجود در حافظه گوشی بر روی تلویزیون لذت برد.

 گوشی های تازه نفس شیائومی از جمله گوشی های پر طرفدار در دنیای دیجیتال است که این قابلیت را برای کاربران خود ایجاد کرده است. اگر می خواهید بدانید که چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم، تا انتها با ما همراه باشید تا انواع روش های اتصال را بررسی کنیم.

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی پوکو بهتر است؟

 

چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟

1- اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون ال جی از طریق کابل HDMI

یکی از سریع ترین روش های اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون های ال جی از طریق اتصال فیزیکی به واسطه کابل HDMI انجام می گیرد. برای این کار لازم است که تلوزیون مورد نظر هوشمند بوده و همچنین از پورت قابل اتصال به کابل پشتیبانی نماید که البته تمامی مدل های جدید این تلویزیون های هوشمند دارای قابلیت اتصال به این کابل خواهند بود.

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی را بخرم؟

 

توجه داشته باشید که کابل HDMI که یک طرف آن به تلویزیون متصل شده باید یک سر دیگر آن دارای یو اس بی type c باشد تا به این طریق بتوان آن را به گوشی شیائومی متصل کرد. حال با اتصال دو طرف کابل HDMI به تلویزیون و نیز گوشی، یک پیغام تایید در صفحه به نمایش در می آید که با کلیک بر روی آن، اتصال برقرار می شود تا به راحتی بتوانید تصاویر و یا ویدیوی های گوشی خود را بر روی صفحه بزرگ تر تلویزیون ببینید.

 

لطفا بخوانید: کدام برند گوشی بهتر است؟

 

2- اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون ال جی از طریق اتصال wireless

برای اتصال بی سیم گوشی های شیائومی به تلوزیون های ال جی با دو گزینه روبرو خواهیم  شد؛ نحوه اتصال تلویزیون های ال جی دارای مدل ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ با نحوه اتصال تلویزیون های مدل ۲۰۱۹ متفاوت خواهد بود. برای اتصال تلوزیون های قدیمی باید به این صورت عمل نمایید که در ابتدا بر روی گزینه منوی برنامه های تلویزیون کلیک کنید و در میان گزینه های پیش رو اقدام به انتخاب گزینه screen share نمایید تا در این حالت تلوزیون برای یک اتصال بی سیم فعال گردد.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی پوکو x3 ضد آب است؟

 

حال به سراغ نحوه اتصال گوشی های مدل ۲۰۱۹ به بعد برویم. در این حالت ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی شد و سپس گزینه تنظیمات شبکه را انتخاب نمود؛ سپس با کلیک بر روی گزینه بی سیم چند گزینه برای اتصال بی سیم به نمایش در می آید که در میان آن ها بایستی گزینه wireless display را انتخاب کرد تا جست و جو برای یافتن دستگاه های اطراف آغاز گردد. با انتخاب نام دستگاه مربوطه یک اتصال قوی میان گوشی های شیائومی و تلوزیون ال جی مدل ۲۰۱۹ به بعد برقرار می شود.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟

 

3- اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون های ال جی از طریق اتصال بلوتوث

برای پاسخ به سوال چگونه گوشی شیائومی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم، یک روش دیگر نیز به نام اتصال بلوتوثی وجود دارد؛ برای این کار بایستی در ابتدا بلوتوث گوشی و تلویزیون را روشن کرد و سپس با روشن کردن بلوتوث گوشی، در میان دستگاه های جست و جو شده اطراف، بر روی نام مدل دستگاه تلویزیون کلیک کرد تا دو دستگاه موجود با یکدیگر جفت شوند.

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی ضد آب است؟

 

4- نحوه فعال کردن بلوتوث تلویزیون های الجی برای اتصال به گوشی های شیائومی

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان بلوتوث دستگاه تلویزیون ال جی را فعال کرد. در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که این اقدام به دو روش امکان پذیر است. در روش اول به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در میان گزینه های موجود، گزینه بلوتوث را جست و جو و سپس فعال نمایید. البته به خاطر داشته باشید که تلویزیون حتما باید دارای این قابلیت باشد.

 

لطفا بخوانید: گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

در روش دیگر برای فعال کردن بلوتوث تلویزیون ال جی باید در ابتدا دو دکمه پنل  و اوکی را به صورت همزمان به مدت ۵ ثانیه فشار داد تا به قسمت منوی پنهان ارجاع داده شوید. با ورود به این قسمت بر روی گزینه engineering کلیک کرده و سپس قسمت بلوتوث را فعال کنید تا جفت سازی با دستگاه شیائومی برقرار گردد.