چگونه گوشی شیائومی را آپدیت کنیم؟

چگونه گوشی شیائومی را آپدیت کنیم؟

چگونه گوشی شیائومی را آپدیت کنیم؟

امتیاز شما post

چگونه گوشی شیائومی را آپدیت کنیم؟ یکی از اقداماتی که به منظور به روز رسانی نرم افزاری انواع گوشی های هوشمند لازم و ضروری خواهد بود، آپدیت این گوشی ها است که گوشی های پر طرفدار شیائومی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. حال آپدیت این گوشی ها به دو طریق انجام می شود که از آن ها به نام فلش گوشی و نیز نصب از طریق تنظیمات گوشی انجام می گیرد.  اگر شما هم می خواهید بدانید که چگونه گوشی شیائومی را آپدیت کنیم، با ما باشید تا این دو روش را به صورت کامل خدمت شما همراهان توضیح دهیم.

 

لطفا بخوانید: چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه؟

 

پیش نیازهای آپدیت گوشی های شیائومی

در روش فلش گوشی برای آپدیت گوشی های شیائومی، به رام های فست فوت نیاز خواهیم داشت و به همین دلیل تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی از بین می روند. برای این کار لازم است که در ابتدا رام ریکاوری مناسب با نوع گوشی خود را دانلود کرده و یک نسخه از اطلاعات موجود بر روی گوشی را پشتیبان گیری کرد؛ همچنین اینکه برای اقدام به فلش گوشی بایستی شارژ موبایل حداقل ۴۰ درصد باشد. حال به سراغ این سه روش می رویم.

 

لطفا بخوانید: چرا گوشی شیائومی به مودم وصل نمیشه؟

 

آپدیت شیائومی از طریق سیستم عامل گوشی – چگونه گوشی شیائومی را آپدیت کنیم؟

این روش نصب رام شیائومی مخصوص رام های ریکاوری خواهد بود که در ابتدا باید نسخه رام مناسب گوشی را از طریق کامپیوتر دانلود کرده و سپس برای انتقال آن بر روی  گوشی، باید یک اتصال مطمئن را میان سیستم کامپیوتری و گوشی به وجود آورد. حال پوشه tools را از میان برنامه های مختص گوشی خود پیدا کنید و سپس بر روی گزینه updater کلیک کنید تا برنامه اجرا گردد.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

اگر گزینه منوی پیش روی خود را باز کنید با چند گزینه روبرو می شوید که برای ادامه روند آپدیت گوشی بایستی بر روی select installation file کلیک کنید. حال یک صفحه جدید برای شما باز می شود که در آن فایل های دانلود شده سیستم به نمایش در می آید؛ در این مرحله برنامه رامی را که پیش از این دانلود کرده بودید جست و جو و انتخاب کنید.

 با انتخاب نام فایل دانلود شده، دو گزینه برای کاربر نمایش داده می شود که بایستی در این میان گزینه updater در سمت راست منو انتخاب گردد تا فرآیند به روز رسانی آغاز شود؛ حال با انتخاب گزینه reboot عملا گوشی شما آپدیت خواهد شد.

 

لطفا بخوانید: معرفی جدید ترین و به روزترین گوشی های شیائومی

 

آپدیت شیائومی از طریق ریکاوری

آپدیت گوشی شیائومی از طریق ریکاوری یا همان بوت به این صورت است که باید در ابتدا همانند مرحله قبل، رام متناسب با مدل گوشی خود را دانلود و سپس ریکاوری گوشی را فعال نمود. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان حالت ریکاوری گوشی را فعال کرد؟ این اقدام به دو روش انجام می گیرد:

 

روش اول برای فعال کردن ریکاوری

 برای فعال کردن حالت ریکاوری گوشی موبایل، از طریق tools، برنامه updater را باز کنید و سپس در صفحه جدید باز شده با کلیک بر روی سه نقطه در سمت راست صفحه به صفحه جدیدی با چندین گزینه هدایت می شوید. در این صفحه با انتخاب گزینه reboot recovery mode کار شما برای فعال کردن ریکاوری گوشی پایان می یابد.

 

لطفا بخوانید: چرا گوشی شیائومی نخریم؟

 

روش دوم برای فعال کردن ریکاوری

در روش دیگر با خاموش کردن گوشی و سپس نگه‌داشتن همزمان دو دکمه افزایش صدا و پاور گوشی، به قسمت ریکاوری هدایت می شوید. در قسمت ریکاوری چندین گزینه در صفحه جدیدی نمایش داده می شوند که برای فعال کردن ریکاوری بایستی با دکمه کاهش صدا بر روی گزینه install update.zip to system ایستاد و کلیک کرد. حال دو گزینه yes و no مشاهده می شود که با انتخاب گزینه yes فعال کردن ریکاوری گوشی به همین راحتی  انجام خواهد شد.

 

لطفا بخوانید: گوشی شیائومی چند سال عمر میکند؟

 

آپدیت گوشی های شیائومی از طریق منوی آپدیت

در انتها سومین روش را برای پاسخگویی به سوال “چگونه گوشی های شیائومی را آپدیت کنیم” تشریح خواهیم کرد؛ جایی‌که آپدیت این گوشی ها از طریق منوی آپدیت انجام می شود. این روش که ساده ترین روش برای به روز رسانی گوشی های شیائومی است با دانلود رام مناسب گوشی آغاز می شود. ساخت پوشه download_rom در حافظه داخلی گوشی فضایی برای کپی برنامه دانلود شده خواهد بود که البته دقت داشته باشید که فایل مورد نظر عاری از هرگونه دستکاری کردن باشد.

 

لطفا بخوانید: چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟

 

حال به سراغ قسمت تنظیمات گوشی خود بروید و با انتخاب درباره گوشی، بر روی گزینه به روز رسانی سیستم کلیک کنید. در این مرحله یک صفحه جدید برای شما باز می شود که مورد update package شما را به قسمت حافظه داخلی گوشی هدایت می کند؛ جایی‌که باید فایل ذخیره شده خود را در این قسمت انتخاب کرده و گزینه اوکی را بزنید. با ریست شدن گوشی رام جدید شما نصب شده تا آپدیت گوشی به همین راحتی انجام بگیرد.