چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟

چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم

چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟

امتیاز شما post

چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟ یکی از دغدغه های اصلی افراد، حفظ کیفیت باتری گوشی است حال آنکه گوشی های هوشمند جدید به علت قابلیت های فراوانی که در اختیار کاربر قرار می دهند، بیشتر در معرض ضعیف شدن باتری قرار می گیرند. گوشی های هوشمند با برند شیائومی از جمله گوشی های با کیفیت و پرطرفدار امروزه موجود در بازار است که حفظ کیفیت باتری به عنوان یکی از دغدغه های صاحبان گوشی شناخته شده است. چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در ذهن دارند و ما قصد داریم در ادامه به پاسخ آن بپردازیم.

 

نحوه تکمیل شارژ اولیه گوشی های شیائومی – نحوه صحیح شارژ اولیه گوشی شیائومی

شارژ اولیه گوشی هوشمند شیائومی چگونه است؟ در گذشته با خرید گوشی های نو در بازار اولین توصیه فروشنده مبنی بر شارژ اولیه گوشی به مدت ۸ ساعت بود اما امروزه چنین تفکری تاحدودی منسوخ شده است چرا که باتری گوشی های قدیمی از جنس نیکل بود و با باتری گوشی های شیائومی که از جنس لیتیومی است کاملا عملکردی متفاوت دارد. به همین دلیل است که با خرید انواع مدل گوشی های شیائومی اصلا نیازی به شارژ ۸ ساعته آن نیست بلکه با تکمیل شارژ ۱۰۰ درصد می توانید از گوشی استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید منظور از تکمیل شارژ گوشی این نیست که در همان ابتدا گوشی را به شارژ متصل کنید بلکه اجازه دهید که شارژ اولیه گوشی به حدود ۲۰ درصد برسد و بعد آن را به شارژر متصل کنید تا شارژ گوشی تکمیل گردد. محدوده شارژ گوشی دارای یک سری قواعد است که در ادامه بیشتر آن ها را توضیح می دهیم.

 

گوشی موبایل شیائومی مدل POCO M3 M2010J19CG دو سیم‌ کارت ظرفیت 128 گیگابایت و رم 6 گیگابایت

 

اجازه دهید شارژ گوشی به ۲۰ درصد برسد!

همانطور گفتیم باتری های گوشی های شیائومی از جنس لیتیوم یونی و پلیمری هستند و به همین دلیل نیازی نیست نگرانی بابت شارژ اولیه آن ها در هنگام خرید داشته باشید. از طرف دیگر باید بگوئیم که بهترین زمان برای شارژ گوشی زمانی است که شارژ آن به ۲۰ درصد می رسد.

حال پس از رسیدن شارژ به ۲۰ درصد با اتصال گوشی به شارژ اجازه دهید که تکمیل شود. توجه داشته باشید که نیازی نیست به محض شارژ ۱۰۰ به سرعت آن را قطع کنید بلکه طراحی باتری گوشی شیائومی به  گونه ای انجام شده است که پس از تکمیل شارژ به صورت خودکار روند شارژ گوشی قطع می شود و هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند.

 

گوشی های شیائومی را چند درصد شارژ کنیم؟

همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم، نباید اجازه دهید که شارژ گوشی خیلی کم شود بلکه نهایتا در ۲۰ درصد آن را به شارژ متصل کنید. توجه داشته باشید که بهترین حالت برای شارژ گوشی های شیائومی در محدوده ۵۰ درصد است بنابراین اجازه دهید شارژ گوشی به طور  متوسط در این محدوده قرار بگیرد. حال به سراغ نهایت شارژ در این گوشی ها برویم. به عقیده کارشناسان نهایت شارژ برای این گوشی ها در حدود ۸۰ درصد خواهد بود و بهتر است که اجازه شارژ بیشتر از این مقدار را به گوشی ندهید تا آسیبی به باتری گوشی وارد نگردد.

 

مدت زمان لازم برای شارژ  گوشی های شیائومی چقدر است؟

از آنجاییکه ظرفیت باتری مدل های مختلف گوشی های شیائومی با یکدیگر متفاوت است، مدت زمان لازم برای شارژ آن ها نیز متفاوت خواهد بود اما در مجموع می توان گفت که استفاده از فناوری قطع شارژ به صورت اتوماتیک در گوشی های شیائومی موجب شده است تا نگرانی بابت اتصال طولانی مدت شارژر وجود نداشته باشد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای شارژ گوشی های شیائومی باید از شارژر اورجینال گوشی استفاده کرد چرا که در غیر اینصورت امکان آسیب به باتری گوشی وجود دارد. شارژ استفاده شده برای شارژ گوشی های شیائومی باید از نظر مقدار جریان ورودی متناسب با گوشی باشد.