چرا گوشی شیائومی نخریم؟

چرا گوشی شیائومی نخریم

چرا گوشی شیائومی نخریم؟

امتیاز شما post

چرا گوشی شیائومی نخریم؟ بدون شک گوشی های شیائومی یکی از پدیده های چند سال گذشته در زمینه تولید گوشی های ساخت چین بوده است به طوری که تولیدات این محصول نه تنها در چین بلکه به عنوان یکی از پر فروش ترین گوشی های دنیا شناخته می شود. یکی از دلایل اصلی پر طرفدار بودن این گوشی در دنیا، قیمت مناسب محصول در کنار کیفیت قابل قبول است اما طبیعتا هر برند از گوشی در کنار مزایایی که دارد ممکن است یک سری کمبود ها را نیز داشته باشد که گوشی های شیائومی نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

با بررسی مزایا و نقاط قوت این گوشی ها در برابر برخی از کمبود های گوشی می توانید به یک جمع بندی کلی در زمینه خرید یا عدم خرید گوشی شیائومی برسید. چرا گوشی شیائومی نخریم؛ این سوالی است که ما در ادامه به بررسی چند پاسخ برای آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

چرا گوشی شیائومی نخریم؟

کیفیت متوسط بدنه گوشی های شیائومی

اگر برای شما سوال پیش بیاید که چرا گوشی شیائومی نخریم، در پاسخ می گوییم که اولین دلیل برای عدم کیفیت و کارایی مناسب گوشی های شیائومی به کیفیت نه چندان بالای بدنه این گوشی ها بر میگردد. بدنه بسیاری از گوشی های هم رده گوشی های شیائومی در مدل های دیگر، دارای خاصیت ضد آب هستند اما این خاصیت تنها در یک یا دو مدل از گوشی های شیائومی پیدا می شود و دیگر مدل های این گوشی ها در برابر آب آسیب پذیر خواهند بود.

 از دیگر مشکلات بدنه گوشی های شیائومی می توان به افزایش دمای یکباره گوشی اشاره کرد. این اشکال شایع در این مدل از گوشی های چینی موجب شده است تا باتری گوشی نیز در اثر افزایش دما دچار آسیب گردد.

 

لطفا بخوانید: پرفروش ترین گوشی شیائومی کدام است؟

 

عدم وجود نمایندگی رسمی شیائومی در ایران

وجود نمایندگی رسمی برای برند گوشی های وارداتی به کشور موجب می شود تا در صورت بروز مشکل برای این گوشی ها، خیال صاحبان گوشی موبایل برای رفع مشکل احتمالی گوشی ها آسوده باشد. البته لازم به ذکر است که اکنون دو شرکت به عنوان وارد کننده گوشی های شیائومی و همچنین ارائه گارانتی معرفی شده اند اما این مورد پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان نیست.

هرچند که در صورت بروز مشکل در گوشی های شیائومی، می توان از گارانتی های شرکتی استفاده کرد اما این گارانتی ها چندان هم مطمئن عمل نمی کنند. در این میان نوسانات نرخ ارز موجب شده است تا قیمت گوشی های شیائومی به صورت مداوم دچار نوسان شود و در اینجا است که جای خالی یک نماینده رسمی شیائومی در کشور خود را نشان می دهد.

 

لطفا بخوانید: پرفروش ترین گوشی شیائومی کدام است؟

 

گرایش رابط کاربری گوشی های شیائومی به سمت باگ و تبلیغات

همانطور که می دانید سابقه تولید گوشی های شیائومی نسبت به سایر گوشی های هوشمند بسیار کمتر است و همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از قسمت های نرم افزاری شیائومی کپی شده خوانده شوند. وجود برنامه های تبلیغاتی که به صورت پیش فرض برای گوشی های شیائومی در نظر گرفته شده اند، زمینه را برای اشغال فضای زیادی از حافظه توسط برنامه های غیر کاربردی فراهم کرده است. یکی از سیاست هایی جالب به توجه که شرکت شیائومی پیش گرفته است، استفاده از تبلیغات فراوان بر روی رابط گوشی به منظور کاهش قیمت نرخ گوشی در بازار و به دنبال افزایش فروش گوشی است.

حال به سراغ پاسخ دیگر برای سوال “چرا گوشی شیائومی نخریم” می رویم؛ جایی‌که گفته می شود به روز رسانی این گوشی ها در بازه های زمانی طولانی در دسترس قرار می گیرد. در واقع عدم امکان به روز رسانی نسخه جدید در بازه های زمانی کوتاه مدت برای کاربران شیائومی موجب شده است تا از این مورد به عنوان یکی دیگر از ایرادات گوشی های شیائومی نام ببریم.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی برای بازی کدام است؟

 

عدم اصالت، از دیگر کمبود های گوشی های شیائومی

یکی از مهم ترین مشخصه های گوشی های برند دنیا، حفظ اصالت آن ها است به طوریکه اکثریت طراحی گوشی متعلق به خود کمپانی آن محصول باشد اما این مشخصه در گوشی های شیائومی بسیار کم دیده می شود. روند کارکرد برند شیائومی اینگونه است که قسمت های پرطرفدار از دیگر برند ها را برای ساخت مدل های شیائومی تقلید کرده است و همین موضوع باعث شده است تا اصالت گوشی های شیائومی زیر سوال برود.

 شباهت رابطه کاربری شیائومی به گوشی های آیفون و همچنین نزدیکی طراحی ظاهری این گوشی ها به دیگر برند ها موجب شده‌ است تا اصالت این گوشی ها را از خود برند شیائومی ندانیم. عدم اصالت گوشی های شیائومی یک ضعف بزرگ برای این کمپانی شناخته می شود چرا که خدمات رسانی به مشتریان نیز در این حالت با مشکل روبرو می شود.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین کدام است؟

 

طول عمر پایین

یکی دیگر از اصلی ترین کمبود های گوشی های شیائومی طول عمر پایین این گوشی چینی نسبت به سایر مدل های هم رده است. در واقع قسمت سخت افزاری گوشی های شیائومی قدرتمند طراحی شده است اما تنها چند سال پس از استفاده از گوشی، ایرادات آن نمایان می شود. ضعیف شدن کارکرد باتری گوشی و همچین قطعات استفاده شده در قسمت سخت افزاری گوشی موجب می شود تا به کارکرد طولانی مدت از گوشی شاهد افزایش دمای آن باشیم.

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی را بخرم؟

 

فراموش نکنید که تلاش شده است  این ایراد در سال های اخیر با طراحی گوشی های شیائومی با مدل بالاتر، رفع گردد به طوریکه مدل های جدید تر از گوشی های شیائومی دارای طول عمر طولانی تری خواهند بود. کمبود قطعات گوشی و لوازم جانبی آن از دیگر مشکلاتی است که صاحبان گوشی های شیائومی را با محدودیت روبرو کرده است.