چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه؟

چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه

چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه؟

امتیاز شما post

چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه؟ اتصال گوشی های هوشمند به اینترنت موجب شده است تا دنیای تکنولوژی بیش از پیش گسترده تر شود و در دسترس عموم قرار بگیرد. حال آنکه در صورتی که داده شخصی برای گوشی فعال نباشد می توان با اتصال به وای فای از داده دیگر دستگاه متصل به اینترنت استفاده کرد. قابلیت اتصال به وای فای از جمله مهم ترین و البته ساده ترین قابلیت های گوشی های هوشمند از جمله گوشی های شیائومی است که گاهی به دلایل مختلف این اتصال برقرار نمی شود.

 اگر این اتفاق برای شما هم به عنوان دارنده گوشی های شیائومی افتاده باشد، ممکن است بپرسید که چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه؟ حال در صورتیکه می خواهید به پاسخ این سوال درباره اتصال گوشی های شیائومی و وای فای برسید، ما را همراهی کنید تا دلایل مختلف امر را بررسی نماییم. در ضمن پس از ارائه هر دلیل برای عدم اتصال به وای فای، به راهکارهای حل این مشکل نیز پرداخته ایم.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی برای بازی کدام است؟

چرا گوشی شیائومی به وای فای وصل نمیشه؟ + راه حل

عدم سرعت بالای وای فای در گوشی های شیائومی

با توجه به اینکه امروزه در اکثر نقاط کشور وضعیت فیبر نوری به اندازه کافی گسترش پیدا کرده است، معمولا سرعت اینترنت به حد قابل قبولی رسیده است بنابراین اگر گوشی شیائومی شما در اتصال به وای فای با مشکل روبرو شده است، احتمالا مشکل به تنظیمات خود گوشی برمی گردد. برای بررسی اتصال گوشی موبایل به وای فای در این مورد می توانید به روش های زیر عمل کنید.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین کدام است؟

 

روشن کردن حالت ترافیک بالا

یکی از روش های افزایش سرعت وای فای گوشی های شیائومی، فعال کردن حالت ترافیک بالا است. به این منظور ابتدا قسمت تنظیمات گوشی را باز کنید و با انتخاب گزینه وای فای و سپس انتخاب گزینه Wi-Fi Assistant به تنظیمات وای فای شبکه هدایت می شوید. در این قسمت گزینه حالت ترافیک را انتخاب و سپس گزینه Extreme را لمس کنید تا ترافیک بالا فعال گردد.

 

حالت Battery Saver را غیر فعال کنید

یکی از امکانات گوشی های شیائومی به Battery Saver برمیگردد اما از طرفی دیگر این قابلیت بر روی سرعت وای فای تاثیر می گذارد و آن را کاهش می دهد بنابراین اگر می خواهید سرعت وای فای گوشی را افزایش دهید باید این قابلیت را خاموش کنید. برای این کار در قسمت تنظیمات گوشی، قسمت Battery and Performance   را پیدا کنید و آن را غیر فعال نمایید، به همین راحتی!

 

لطفا بخوانید: پرفروش ترین گوشی شیائومی کدام است؟

 

عدم اتصال گوشی های شیائومی به وای فای به صورت مطلق

در حالت قبلی توضیح دادیم که گاهی سرعت اتصال گوشی های شیائومی به وای فای پایین است اما در این حالت گوشی شیائومی تحت هیچ شرایطی به وای متصل نمی شود؛ در این حالت چه راه حلی پیشنهاد می شود؟

 

خاموش و روش کردن گوشی

شاید اولین و ساده ترین روشی که برای رفع مشکل عدم اتصال گوشی های شیائومی به وای فای به ذهن خطور می کند، خاموش و روشن کردن گوشی است که البته خیلی اوقات هم جواب می دهد. در این روش می توانید گوشی و دستگاه وای فای را برای چند دقیقه خاموش کنید و سپس روشن نمایید.

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی را بخرم؟

 

ریست کردن تنظیمات وای فای

گاهی به صورت خواسته یا ناخواسته تنظیماتی در گوشی انجام داده شده است که اتصال گوشی به وای فای را غیر ممکن می کند. در این حالت با ریست کردن تنظیمات وای فای می توان به حالت اولیه تنظیمات برگشت تا با تنظیم مجدد تنظیمات امکان اتصال مجدد فراهم شود. برای اینکه به قسمت تنظیمات گوشی، ارتباطات و اتصالات، باز نشانی وای فای بروید و سپس با انتخاب گزینه تنظیمات کارخانه و تایید آن به حالت اولیه تنظیمات وای فای هدایت می شوید.

 

لطفا بخوانید: گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

قطع شدن ناگهانی اتصال به وای فای

حال یکی از حالت های عدم اتصال گوشی های شیائومی به وای فای به زمانی برمی گردد که گوشی در ابتدا با سرعت مناسب به وای فای متصل شده اما پس از گذشت مدت زمانی بدون دلیل خاصی، اتصال به وای فای به طور ناگهانی قطع شده است. به عبارت دیگر در این حالت هم برای شروع اتصال گوشی به وای فای مشکل خاصی وجود ندارد و هم اینکه سرعت مناسب برای اجرای اتصال میان این دو وجود دارد؛ در حالیکه کاربر در حال استفاده از اینترنت است، به یکباره اتصال میان گوشی شیائومی و وای فای قطع می شود که این موضوع می تواند دلایل مختلف داشته باشد. راه حل این مشکل چیست؟

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

تغییر کانال شبکه وای فای

گاهی اتصال چند دستگاه مودم خانگی در فواصل نزدیک به هم موجب می شود تا کارکرد آن ها با مشکل روبرو شود. در این مواقع می توانید از اپلیکیشن های مختلف برای تنظیمات دستگاه مودم و نشان دادن وضعیت آن استفاده کنید. در مرحله بعد با تماس با پشتیبانی شبکه و کمک از آن ها می توانید به روتر وای فای متصل شده و تنظیمات آن را تغییر دهید تا در نهایت مشکل عدم اتصال ناگهانی گوشی شیائومی به وای فای مرتفع گردد.

 

لطفا بخوانید: چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟

 

تغییر مکان روتر

گاهی اوقات برخی از شرایط ساده می تواند شرایط را به گونه ای مهیا کند که اتصال مناسبی بین گوشی و وای فای رخ ندهد. یکی از این شرایط، وجود قطعات الکترونیکی در اطراف دستگاه وای فای است که برای رفع این مشکل می توانید روتر وای فای را جابه‌جا کرده و به مکانی بهتر و به دور از روتر وای فای دیگر انتقال دهید. میدان تولید شده از قطعات الکترونیکی اعم از چند روتر در کنار همدیگر و یا قطعات الکترونیکی می تواند تاثیرات منفی بر میزان سرعت اتصال گوشی های شیائومی به وای فای داشته باشد.