چرا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل نمیشه؟

چرا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل نمیشه

چرا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل نمیشه؟

2/5 - (1 امتیاز)

چرا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل نمیشه؟ شاید در گذشته امکان اتصال گوشی های هوشمند به تلویزیون وجود نداشت اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان مهیا شده است تا به راحتی بتوان هر آنچه از محتواهای مختلف موجود بر روی گوشی را از طریق تلویزیون های بزرگ تر به نمایش درآورد. با این کار می توان انواع فیلم و کلیپ های را با کیفیت بالا با دیگر اعضای خانواده تماشا کرد. حال اگر می خواهید بدانید که گاهی چرا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل نمیشه و یا چگونه می توان گوشی های شیائومی را به تلویزیون متصل کرد، با ما باشید تا روش های مختلف آن را توضیح دهیم.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

دلایل عدم اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون – چرا گوشی شیائومی به تلویزیون وصل نمیشه

گاهی شاید شما هم بپرسید که چرا گوشی شیائومی به تلویزیون متصل نمیشه؟ در پاسخ باید گفت که برای اتصال بی سیم میان تلویزیون و گوشی باید حتما مدل تلویزیون مورد نظر از نوع اسمارت باشد به همین دلیل ممکن است یکی از دلایل عدم اتصال گوشی به تلویزیون، فناوری ضعیف تلویزیون باشد. از دیگر دلایل عدم اتصال وایرلس می توان به ضعیف بودن شبکه اینترنت اشاره کرد؛ از آنجاییکه در اتصال بی سیم بایستی هر دو دستگاه به وای فای متصل باشند، در صورت ضعیف بودن اینترنت امکان قطع اتصال وجود دارد.

 

لطفا بخوانید: چه زمانی گوشی شیائومی را شارژ کنیم؟

 

با روش های متصل کردن گوشی های شیائومی به تلویزیون آشنا شوید!

اگر قصد دارید که شما هم از این فناوری پیشرفته استفاده کنید، باید بدانید که این اتصال به دو صورت فیزیکی و همچنین بی سیم انجام می پذیرد. به این صورت که در روش فیزیکی، با یک کابل اتصال بین گوشی و تلویزیون انجام می گیرد که بسیار ساده خواهد بود. در طرف مقابل محدودیت مکانی برای قرارگیری گوشی نسبت به تلویزیون وجود دارد. در روش دیگر نیز که یک روش پیشرفته خواهد بود، محدودیت مکانی وجود ندارد اما نیاز به وجود تکنولوژی های لازم در گوشی و تلویزیون خواهد داشت.

 

لطفا بخوانید: پرفروش ترین گوشی شیائومی کدام است؟

 

اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون به صورت فیزیکی

 این نوع از اتصال به واسطه یک کابل رابط بین گوشی موبایل و تلویزیون انجام می گیرد. کابل مورد نظر برای این کار که HDMI نام دارد، از یک طرف به تلویزیون متصل شده و طرف دیگر آن نیز با توجه به نوع پورتی که دارد، به گوشی شیائومی متصل می شود. حال که کابل رابط HDMI را به تلویزیون و گوشی متصل کردید، یک پیغام بر روی گوشی به نمایش گذاشته می شود که با تایید آن تمام محتواهای موجود بر روی گوشی از طریق تلویزیون قابل دسترسی خواهند بود تا به این طریق بتوان تصاویر، موسیقی، فیلم و محتواهای دیگر را در صفحه نمایش بزرگ تر پیاده سازی کرد.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی برای بازی کدام است؟

 

اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون از طریق اتصال وایرلس

همانطور که گفتیم اتصال فیزیکی گوشی های شیائومی به تلویزیون از طریق کابل HDMI صورت می گیرد که با وجود سادگی کار، گاهی محدودیت مکانی ایجاد می کند اما اگر به این کابل دسترسی ندارید می توانید از طریق اتصال هوشمند، محتواهای موجود بر روی گوشی را در تلویزیون به اشتراک بگذارید. البته توجه داشته باشید که شرط ایجاد این اتصال، اسمارت بودن تلویزیون و همچنین دسترسی گوشی به قابلیت Wireless display است.

حال به سراغ روش انجام این اتصال بی سیم بین گوشی و تلویزیون برویم. برای این کار باید در ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی شیائومی شد و در آن بر روی گزینه شبکه کلیک کرد؛ حال با نمایش صفحه جدید، گزینه بیشتر را انتخاب کنید تا چند مورد از قابلیت های گوشی به نمایش دربیاید که از میان آن ها بایستی گزینه Wireless display را انتخاب نمود.

حال که این گزینه را فعال کردید، لیستی از دستگاه های فعال در اطراف گوشی به نمایش در می آید که با انتخاب نام تلویزیون مورد نظر، اتصال برقرار می شود. لازم به ذکر است که برای شروع فرآیند اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون بایستی وای فای هر دو دستگاه روشن باشد.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین کدام است؟

لطفا بخوانید: پرفروش ترین گوشی شیائومی کدام است؟

 

اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون به روش میراکست

در صورتی که گوشی شیائومی و تلویزیون مورد نظر از قابلیت میراکست، پشتیبانی کنند می توان از این نوع اتصال نیز به صورت بی سیم استفاده کرد. اولین کاری که برای شروع اتصال باید انجام داد این است که گوشی و تلویزیون را به یک وای فای مشترک متصل کرد و سپس گزینه بلوتوث گوشی را نیز فعال نمود. حال به قسمت تنظیمات گوشی بروید و گزینه اسکرین کست را انتخاب کنید تا تمامی دستگاه های اطراف به صورت لیست شده به نمایش در بیایند. تنها کافیست نام دستگاه تلویزیون مورد نظر را انتخاب کنید تا به سرعت اتصال بین گوشی و تلویزیون برقرار شود.