آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟

آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟

آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟

امتیاز شما post

آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟ خریداران گوشی های شیائومی می خواهند بدانند آیا گوشی های این کمپانی ضدآب هستند از این رو در این بخش بررسی خواهیم کرد که آیا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ضد آب است؟ یا خیر!

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی شیائومی پوکو بهتر است؟

 

ضدآب بودن یک گوشی چگونه است؟

کمپانی های بزرگ موبایل سازی دنیا به منظور افزودن ویژگی ضدآب بودن به محصولات خود باید مجوز رسمی از سازمان بین المللی الکتروتکنیک را دریافت کنند.

این استاندارد بین المللی که IPXX بیان می شود شامل درج دو عدد در کنار IP است. عدد اول از به ترتیب از سمت چپ بیانگر خاصیت ضد گرد و غبار بودن گوشی است و عدد دوم نیز میزان ضدآب بودن گوشی را نشان می دهد.

عدد اول مقادیر ۱تا ۶ را می تواند در برگیرد و عدد دوم نیز مقادیر ۱ تا ۸ را در برخواهد گرفت.

هر چه اعداد درج شده در کنار استاندارد IP  بالاتر باشند نشان دهنده این است که این گوشی از استاندارد بالاتری در زمینه ویژگی ضد ذرات و ضد مایعات بودن برخوردار است.

هر یک از اعداد عبارت IP سطح‌ مشخصی از ویژگی ضد گرد و غبار و ضد آب بودن گوشی را نشان می دهد که هر کدام از این اعداد در جدول استاندارد این عبارت IP به طور کامل مشخص شده است.

 

آیا گوشی شیائومی پوکو x3 ضد آب است

 

استاندارد ضدآب بودن گوشی شیائومی پوکو x3 پرو چند است؟

کمپانی شیائومی استاندارد ضدآب بودن گوشی شیائومی پوکو x3 پرو ( Poco X3 Pro ) را IP53 بیان کرده است که با توجه به درجه بندی این استاندارد مشخص می شود که این محصول شیائومی تنها در برابر نفوذ ذرات ریز گرد و غبار مقاومت مناسبی دارد اما با داشتن عدد ۳ به عنوان خاصیت ضد آب بودن مقاومت مناسبی ندارد و تنها در برابر پاشش مایعات تا ۶۰ درجه مقاوم است.

در نتیجه مشخص است که گوشی شیائومی پوکو x3 پرو به طور کامل ضد آب نیست و هنگام استفاده از آن باید دقت نمود به طوری که اگر در آب فرو رود احتمال آسیب دیدگی آن بسیار زیاد است.

 

لطفا بخوانید: کدام برند گوشی بهتر است؟

 

چرا گوشی شیائومی پوکو x3 پرو از استاندارد بالای ضدآب بودن برخوردار نیست؟

مدیران ارشد کمپانی شیائومی همواره به منظور کاهش هزینه تمام شده محصولات خود، از ضد آب ساختن گوشی های این کمپانی خودداری می کنند زیرا افزودن این استاندارد به گوشی های شیائومی چیزی حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد سبب افزایش قیمت این گوشی برای مصرف کنندگان خواهد شد.

از سوی دیگر این کمپانی اعلام نموده که ضدآب بودن گوشی منوط به استفاده درست از گوشی است زیرا در مواردی که گوشی نیز از استاندارد بالایی در این زمینه برخوردار است در صورت فرو رفتن گوشی در آب یا قرار گیری طولانی مدت در برابر پاشش آب و مایعات، احتمال آسیب دیدگی آن بسیار زیاد است.

بنابراین بسیاری از محصولات این کمپانی ضد آب نیستند و اگر هم باشند از سطح بالایی از این استاندار برخوردار نیستند. البته تنها برخی از گوشی شیائومی بالاترین سطح این استاندارد یعنی IP68 را دارند که تعداد کمی هستند.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی پوکو x3 ضد آب است؟

 

چگونه می توان گوشی شیائومی پوکو x3  را در برابر پاشش آب و مایعات محافظت کرد؟

به منظور حفاظت گوشی شیائومی پوکو x3  باید از قرار دادن آن در محیط های مربوط نظیر حمام، سونا و استخر خوداری کرد.

در محیط هایی که احتمال افتادن و فرو رفتن گوشی در آب وجود دارد باید گوشی را در کیف یا کیسه پلاستیکی قرار داد.

از لمس صفحه نمایش گوشی با دست مرطوب باید خودداری کرد.

در صورت نفوذ هر گونه رطوبت و آبی باید سریعا با دستمال به خشک کردن گوشی پرداخت و جهت اطمینان کامل از خشک شدن گوشی با هوای سرد سشوار به خشک کردن گوشی پرداخت.

چنانچه گوشی در آب فرو رود با جداسازی کاور گوشی و خاموش کردن آن باید گوشی را در یک کیسه برنج به مدت چندین ساعت قرار داد زیرا این کار سبب جذب رطوبت باقی مانده در گوشی خواهد شد.

قرار دادن محافظ صفحه نمایش( گلس) و همچنین کاور( قاب) گوشی از آسیب دیدن گوشی در برابر آب و رطوبت احتمالی تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد.