آیا گوشی شیائومی نوت 8 ضد آب است؟

آیا گوشی شیائومی نوت ۸ ضد آب است؟ min

آیا گوشی شیائومی نوت 8 ضد آب است؟

امتیاز شما post

آیا گوشی شیائومی نوت 8 ضد آب است | اگر قصد خرید گوشی شیائومی نوت ۸  را دارید در این بخش تا پایان با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که آیا گوشی نوت ۸ ضد آب است؟ یا خیر!

 

ضد آب بودن گوشی چگونه مشخص می شود؟

ضد آب بودن یک گوشی با دریافت گواهی نامه بین المللی مقاومت تجهیزات الکتریکی در برابر ذرات گرد و غبار و آب مشخص می شود.

این استاندارد بین الملل شیائومی که بصورت IPxx بیان می شود نظیر؛ IP66 ،IP57 ،IP44 یا IP67، نشان می دهد که دستگاه تلفن تا چه میزان در برابر گرد و غبار و آب مقاومت دارد.

هرچه اعداد IPxx بزرگتر باشند نشان دهنده این است که گوشی موبایل از بیشترین مقاومت در برابر ذرات و مایعات برخوردار است.

 

Redmi Note 8

 

استاندارد IPxx چگونه است؟

  • عدد اول( x اول) در عبارت IPxx مقاومت در برابر ذرات را نشان می دهد که می تواند شامل اعدادی از ۱ تا ۶ باشد که این اعداد هر کدام معنای خاصی دارند که عبارتند از :

 

اگرx  اول عدد1 باشد؛ گوشی در برابر ورود اجسام جامد با قطر بزرگ تر از ۵۰ میلی متر حفاظت شده به طوری که در مقابل دسترسی غیر مجاز سطوح بزرگ بدن حفاظت می شود.

اگرx  اول عدد ۲ باشد؛ گوشی در مقابل ورود اجسام جامد با قطر بزرگ تر از ۱۲ میلی متر حفاظت شده به طوری که این دستگاه در برابر انگشت یا اجسام با قطر متوسط حفاظت می شود.

اگرx  اول عدد ۳ باشد؛ گوشی در مقابل ورود اجسام جامد با قطر بزرگ تر از ۲.۵ میلی متر حفاظت شده و در برابر ابزار و اجسام با قطر کم محفوظ است.

اگرx  اول عدد ۴ باشد؛ گوشی  در مقابل ورود اجسام جامد با قطر بزرگ تر از ۱ میلی متر حفاظت شده و در برابر سیم یا نوار محافظت می شود.

اگرx  اول عدد ۵ باشد؛ گوشی در مقابل ورود گرد و غبار حفاظت شده بطوری که از ورود کامل گرد و غبار جلوگیری نمی کند اما به راحتی وارد بدنه نیز نمی شوند.

اگرx  اول عدد ۶ باشد؛ گوشی  در مقابل ورود ریز گرد حفاظت شده و هیچ گرد و غباری به بدنه وارد نخواهد شد.

 

  • عدد دوم( x دوم) در عبارت IPxx مقاومت در برابر مایعات و آب را نشان می دهد که می تواند شامل اعدادی از ۱ تا ۸ باشد که این اعداد هر کدام معنای خاصی دارند که عبارتند از:

 

اگر عدد دوم ( xدوم) ۱ باشد؛ گوشی در برابر چکه های عمودی آب عایق است که با انجام آزمایش به مدت ۱۰ دقیقه مشخص شد که این گوشی از نفوذ قطراتی که به شکل عمودی بر روی بدنه می ریزند، جلوگیری می کند.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۲ باشد؛ گوشی در برابر چکه های آب با حداکثر زاویه ۱۵ درجه عایق بوده و با انجام آزمایش به مدت ۱۰ دقیقه مشخص شد که اگر  قطرات آب با زاویه ۱۵ درجه نسبت به خط عمود از هر جهت بر روی بدنه ریخته شود تاثیر مضری بر گوشی ندارد.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۳ باشد؛ گوشی در برابر پاشیده شدن آب با حداکثر زاویه ۶۰ درجه عایق بوده و با انجام آزمایش  به مدت ۵ دقیقه مشخص شد که اگر  آب با زاویه ۱۵ درجه نسبت به خط عمود از هر جهت بر روی بدنه پاشیده شود، تاثیر مضری بر گوشی ندارد.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۴ باشد؛ گوشی در برابر بارش آب از هر جهت و هر زاویه عایق بوده و با انجام این آزمایش به مدت‌ ۵ دقیقه مشخص شد که اگر از هر جهتی روی بدنه آب پاشیده شود تاثیر مضری بر گوشی ندارد.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۵ باشد؛ گوشی در برابر پاشیده شدن آب با فشار از هر جهت عایق بوده و با انجام آزمایش به مدت دست کم ۳ دقیقه مشخص شد که اگر آب با فشار از هر جهت بر بدنه ریخته شود تاثیر مضری بر گوشی ندارد.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۶ باشد؛ گوشی در برابر پاشیده شدن آب با فشار زیاد از هر جهت عایق بوده و با انجام آزمایش به مدت دست کم ۳ دقیقه مشخص شد که اگر آب با فشار خیلی زیاد از هر جهت بر بدنه ریخته شود  تاثیر مضری بر گوشی ندارد.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۷ باشد؛ گوشی در برابر غوطه ور سازی موقت دستگاه در آب عایق بوده و با انجام این آزمایش به مدت  ۳۰ دقیقه مشخص شد که دستگاه می تواند بدون تاثیر مضر برای مدت محدودی در آب غوطه ور باشد.

اگر عدد دوم ( xدوم) ۸ باشد؛ گوشی در برابر استفاده دائمی در آب عایق بوده و با انجام این آزمایش به صورت غوطه‌ ورسازی مداوم در آب مشخص شد که از گوشی می توان به صورت دائمی در زیر آب استفاده نمود بدون اینکه هیچ تاثیر مخربی بر عملکرد آن داشته باشد.

 

استاندارد IPxx

 

گوشی شیائومی ردمی نوت 8 چه استانداردی دارد ؟  آیا گوشی شیائومی نوت 8 ضد آب است؟

گوشی شیائومی Redmi Note 8 از محصولات میان رده و خوش قیمت کمپانی چینی شیائومی است و برای این کمپانی  به صرفه نیست که یک گوشی میان رده را بصورت کامل ضد آب تولید کند.

این کمپانی اعلام کرده که شیائومی نوت 8 دارای استاندازد IP52 است که مطابق با اطلاعات ذکر شده در مورد این استاندارد، می توان گفت این گوشی در برابر پاشیده شدن آب مقاومت دارد و اگر در آب غوطه ور شود، احتمال آسیب دیدن آن زیاد خواهد بود .

در واقع مطابق با اطلاعات استاندارد IP52  گوشی شیائومی ردمی نوت ۸ ضد آب نبوده و باید در هنگام استفاده از این دستگاه دقت شود که در آب فرو نرود.