چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

امتیاز شما post

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟ قطعا همه ما اگر از کاربران گوشی سامسونگ باشیم یکبار این سوال برایمان پیش آمده که چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟ این سوال بیشتر در مواقعی پیش می آید که مشکلی برای گوشی پیش آمده و یا سرعت و کیفیت گوشی پایین آمده است. معمولا اولین راه حلی که افراد برای رفع مشکلات گوشی به آن فکر می کنند بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ می باشد. ریست فکتوری کردن یا بازگشت به تنظیمات کارخانه به چند شیوه ی رایج انجام می شود و بیشتر مواقع افراد زمانی که قصد فروش گوشی خود را دارند از آن استفاده می کنند.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی سامسونگ برای بازی کدام است؟

 

راهنمای تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ

در بیشتر مواقع بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ برای بهبود عملکرد گوشی موبایل انجام می شود. آیا از خود پرسیده که چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم بدون آنکه مشکلی برای نرم افزارهای گوشی پیش بیاید؟ هنگ کردن گوشی سامسونگ یکی از معضلاتی است که همه ی کاربران تا حدودی با آن آشنایی دارند اما چه راه‌حلی برای رفع این مشکل وجود دارد؟

در بیشتر مواقع رفع عیب گوشی های اندرویدی سامسونگ با ریست کردن رفع می شود. بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ باعث حذف تمامی داده ها و اطلاعات و نرم افزارهای نصب شده بر روی گوشی می شود. پس اگر اطلاعات مهمی دارید که نباید حذف شوند حتما از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین کدام است؟

 

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

ساده ترین شیوه بازگرداندن گوشی سامسونگ به تنظیمات کارخانه

ساده ترین راه برای بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ زمانی است که شما به منوی تنظیمات دسترسی دارد و با وارد شدن به بخش تنظیمات و زدن گزینه Backup & Reset و انتخاب Factory Data Reset می توانید گوشی خود ریست کنید. این مراحل ساده ترین و در دسترس ترین روشی است که شما می توانید در عرض چند دقیقه آن را انجام دهید و یک گوشی نو را تحویل بگیرید.

 

لطفا بخوانید: گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ از طریق کلید های سخت افزاری

در پاره ای از مواقع برای بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ به منوی تنظیمات دسترسی ندارید. در چنین شرایطی شما باید با فشردن کلیدهای گوشی ریست کردن یا بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید. برای این کار کلیدهای ولوم بالا، کلید هوم و کلید پاور را همزمان فشار دهید تا گوشی به حالت ویبره در آید و یک منو برای شما نمایش داده شود و در ادامه گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه را بزنید.

 

لطفا بخوانید: کدام برند گوشی بهتر است؟ 4 برند سامسونگ، شیائومی، هواوی و اپل

 

بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات

راحت ترین راه برای بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ زمانی است که شما به منوی تنظیمات دسترسی دارید.

در گوشی های سامسونگی که اندروید بالای 8 دارند برای ریست کردن باید مراحل زیر را انجام داد.

 • رفتن به منوی تنظیمات
 • کلیک کردن روی گزینه ی General Management
 • انتخاب گزینه Reset
 • کلیک بر روی گزینه Factory data reset
 • پس از طی کردن این مراحل صبر منتظر بمانید تا گوشی به تنظیمات کارخانه بازگردد و تمامی تنظیمات انجام شده توسط کاربر به حالت پیش فرض باز می گردد.

برای بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ نسخه قدیمی بهترین و سریع ترین راه تنظیمات گوشی است. شما برای این کار نیازی به آموزش ندارید و به راحتی در عرض چند دقیقه می توانید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • برای ریست کردن ابتدا گوشی همراه خود را روشن کنید و اگر اطلاعات و داده های مهمی در گوشی دارید حتما یک بکاپ از آن ها تهیه کنید. چون ریست کردن گوشی با حذف داده ها همراه است.
 • وارد بخش تنظیمات گوشی سامسونگ شوید.
 • در این قسمت گزینه ی Backup & Reset را بزنید.
 • در ادامه گزینه ی Factory Data Reset را انتخاب کنید.
 • سپس Reset Device را انتخاب کنید
 • و در ادامه بر روی Erase Everything کلیک کنید.
 • بعد از طی کردن این مراحل پیغامی برای شما نمایش داده می شود مبنی بر اینکه اطلاعات شما از بین خواهد شد. شما با تایید این پیام می توانید رضایت خود را از بازگشت به تنظیمات کارخانه اعلام کنید. بعد از بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی ریستارت می شود و یا در بعضی مدل ها شما خودتان باید مجدد گوشی را روشن کنید. این فرآیند زمان بر نیست اما به هیچ وجه امکان لغو این عملیات وجود ندارد و زمانی که شما تایید نهایی را می زنید دیگر نمی توانید عملیات را لغو کنید.

لازم به ذکر است که منوی بازگشت به تنظیمات کارخانه در برخی از مدل های گوشی های سامسونگ وجود ندارد شما می توانید انی قابلیت را دانلود کنید و به منوی گوشی خود اضافه کنید. بعد از نصب می توانید برای ریکاوری کردن گوشی خود مراحل زیر را انجام دهید.

 • ابتدا تلفن همراه خود را خاموش کنید.
 • به صورت همزمان کلید های افزایش صدا، هوم و خاموش و روشن شدن گوشی را بگیرید.
 • حال وارد منوی ریکاوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه می شوید.
 • در این منو گزینه ی wipe data factory reset را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه wipe dalvik cache را انتخاب کرده و انجام دهید.
 • و در پایان تلفن خود را دوباره خاموش و روشن کنید.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی های گیمینگ سامسونگ مخصوص بازی

 

آیا در بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ راهی برای جلوگیری از حذف اطلاعات وجود دارد؟

بازگشت به تنظیمات کارخانه در گوشی سامسونگ در مدل های قدیمی برابر با حذف اطلاعات بود؛ اما این کمپانی تلاش کرد تا نسخه هایی را روانه بازار کند که در آن بدون حذف اطلاعات بتوان گوشی را ریکاوری کرد. در این ریکاوری لیست مخاطبان، اطلاعات حساب برنامه ها و داده ها و … همچنان باقی می ماند.

مراحل زیر را برای انجام این عمل انجام دهید.

 • از منوی تنظیمات Settings وارد بخش Backup and reset شوید.
 • Reset settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Reset settings را انتخاب و تایید کنید.