در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟

در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟

در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟

امتیاز شما post

در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟ حتما در هنگام خرید گوشی سامسونگ با امکان گارانتی آن نیز آشنا شدید. اما اینکه گارانتی چیست؟ در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟ و اصلا گارانتی و ضمانت گوشی سامسونگ به چه کار می آید؟ از مهمترین سوالاتی است که اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید با آن مواجه خواهید شد. برای اینکه جواب این سوالات را به دست بیاورید و تا جای ممکن با گارانتی گوشی های سامسونگ بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی سامسونگ a12 ضد آب است

 

گارانتی گوشی موبایل چیست؟

ضمانت یا گارانتی به عنوان تضمینی است که فروشنده و یا شرکت سازنده گوشی موبایل در قبال از کار افتادن یا خراب شدن قطعات و بخش های مختلف گوشی تلفن همراهتان به شما ارائه می دهد. اگر بخواهیم جهت روشن شدن بیشتر موضوع مثالی بزنیم می توان به خرید خودرو اشاره کرد.

برای مثال در زمان خرید خودرو برخی از قطعات به صورت مدت دار شامل گارانتی می شوند. مثلا شرکت سازنده به شما متعهد می شود تا 3 سال یا 30000 کیلومتر چنانچه مشکلی برای موتور خودرو پیش آمد می توانید با مراجعه به خدمات پس از فروش تعمیر این قطعه را به صورت رایگان انجام دهید.

برای گوشی های تلفن همراه نیز این تضمین به همین شکل است. معمولا گوشی های شرکت سامسونگ از سمت شرکت و یا شرکت ثانویه مورد تایید شرکت به صورت مدت دار برای مثال 12 ماهه، 18 ماهه و یا 24 ماهه گارانتی می گردد که البته به طور کلی شرایط خاصی جهت دریافت خسارت را نیز در نظر می گیرند

ممکن است گوشی سامسونگ شما با گارانتی معتبر 18 ماهه از سمت شرکت به شما ارائه گردد. در مدت 18 ماه پس از دریافت گوشی اگر مشکلی برای گوشی پیش بیاید که جزو موارد ابطال گارانتی نباشد، می توانید به راحتی به نمایندگی های خدمات پس از فروش مراجعه کرده و گوشی خود را تعمیر و یا قطعه مورد نظر را به طور کامل تعویض نمایید.

اما نکته مهم در این خصوص برخی از تبصره ها و قوانینی است که ضمانت کنندگان به منظور جبران خسارت در اختیار خریداران می گذارند. باید در زمان خرید گوشی حتما به این نکات توجه کنید تا هزینه گارانتی هایی که خدمات متناسب با نیاز شما را ارائه نمی دهند قبول نکنید.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی های گیمینگ سامسونگ مخصوص بازی

 

قوانین و محدودیت های جبران خسارت خدمات گارانتی گوشی های سامسونگ

در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟

همانگونه که پیشتر اشاره شد، ممکن است گوشی های مختلف از برند سامسونگ و برند های دیگر تحت قوانین و تبصره های خاصی در اختیار کاربران قرار گیرند. محدودیت هایی مانند مدت زمان گارانتی، محدود بودن قطعات ضمانت شده از گوشی، محدود بودن شرایط ایجاد خرابی و… در ادامه به برخی از قوانین و محدودیت های جبران خسارت خدمات گارانتی گوشی های سامسونگ اشاره خواهیم کرد.

 

مشکلات ایجاد شده ناشی از آب خوردگی دستگاه

می توان گفت شرکت سازنده ای وجود ندارد که گوشی های تلفن همراه خود را در مقابل آب خوردگی و خیس شدن گارانتی کند. این محدودیت حتی شامل مدل های ضد آب گوشی های سامسونگ نیز می شود. بنابراین اگر گوشی شما در آب افتاد نمی توانید با مراجعه به شرکت سازنده و استفاده از گارانتی نسبت به تعمیر گوشی خود اقدام نمایید. پس باید با دقت بیشتری در محل هایی که امکان خیس شدن گوشی وجود دارد از گوشی تلفن همراه سامسونگ خود استفاده نمایید.

 

مشکلات ایجاد شده ناشی از ضربه خوردن

ممکن است در جایی حواستان به گوشی نبوده و گوشی از دستتان بر روی زمین بیفتد. یا اینکه ممکن است در اثر تصادف یا برخورد جسمی به شما گوشی تلفن همراهتان دچار آسیب دیدگی در قسمت ال سی دی شود. در اینصورت نمی توانید با استفاده از گارانتی ال سی دی گوشی خود را تعمیر نمایید. چرا که ضربه خوردن گوشی نیز، باعث خارج شدن از تعهدات ضمن گارانتی شرکت می شود و شرکت زیر بار تعمیر با هزینه گارانتی گوشی نمی شود.

 

لطفا بخوانید: کدام برند گوشی بهتر است؟ 4 برند سامسونگ، شیائومی، هواوی و اپل

 

دزدیده شدن گوشی

برخی از افراد این تصور را دارند که در صورت دزدیده شدن گوشی تلفن همراه نیز می توانند خسارتی را از شرکت ضمانت کننده دریافت نمایند. اما این تفکر به هیچ وجه صحیح نیست. شرکت های گارانتی کننده و ضمانت کننده گوشی های سامسونگ هیچ تعهدی در قبال دزدیده شدن گوشی ندارند.

 

سوختن پیکسل های ال سی دی گوشی

در هنگام دریافت برگه ضمانت گوشی سامسونگ خود باید کاملا از شرایط گارانتی با خبر باشید. چرا که برخی از شرکت ها برای گارانتی گوشی از قوانین و محدودیت های عجیبی استفاده می کنند. برای مثال در مورد ال سی دی گوشی شرکت ها این محدودیت را قرار می دهند که در صورت سوختن تعداد مشخصی از پیکسل های گوشی می توان اقدام به تعویض آن نمود.

برخی از شرکت ها نیز پا را فراتر گذاشته و اعلام می کنند تنها در صورت سوختن کامل ال سی دی می توانند آن را با یک ال سی دی نو تعویض کنند و در صورت سوختن پیکسل ها تعهدی را قبول نمی کنند. بسیار مهم است که در زمان خرید یا برگه گارانتی را کامل مطالعه کنید و یا توضیحات کاملی را از فروشنده درخواست نمایید.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین کدام است؟

 

کلام پایانی در خصوص در گوشی های سامسونگ چه مواردی شامل گارانتی می شود؟

در بسیاری از کشورها، خود شرکت سازنده اقدام به تعریف گارانتی گوشی های خود با شرایط و ضوابطی مشخص می کند. اما در ایران به دلیل وجود تحریم ها، در برخی از موارد خود شرکت سامسونگ امکان ارائه خدمات را ندارند و به همین دلیل نیز شرکت های زیاد و بعضا کلاه برداری در این خصوص وجود دارند که ممکن است شرایط نامشخص و غیر معقولانه ای برای ارائه خدمات و جبران خسارت داشته باشند.

به همین دلیل است که آگاهی از ضوابط گارانتی بسیار مهم است و باید قبل از خرید گوشی به شرکت ارائه دهنده گارانتی گوشی و اعتبار آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید و گوشی خود را از فروشنده معتبر نیز خریداری نمایید تا مشکلات بعدی در صورت خرابی گوشی گریبان گیرتان نگردد.