چطور گوشی سامسونگ را فرمت کنیم؟

چطور گوشی سامسونگ را فرمت کنیم؟

چطور گوشی سامسونگ را فرمت کنیم؟

امتیاز شما post

آیا شما هم برایتان این سوال پیش آمده که چطور گوشی سامسونگ را فرمت کنیم؟ در چه مواقعی گوشی شما به فرمت نیاز دارد؟ آیا تمام گوشی های هوشمند را می توان با یک شیوه ثابت فرمت کرد؟ گوشی های هوشمند جزئی جدانشدنی از زندگی انسان در سراسر جهان شده است. درصد زیادی از افراد در سراسر جهان از گوشی های هوشمند برای رونق کسب و کار خود استفاده می کنند.

در گذشته مدل های پیشرفته ای از گوشی های هوشمند طراحی نشده نبود و افراد کمتر با مشکلات نرم افزاری گوشی مواجه می شدند. اما امروزه این موضوع کاملا تغییر پیدا کرده و تکنولوژی حرف اول را در ساخت گوشی های هوشمند می زند. همه ی شما با پرچ دار گوشی های هوشمند یعنی برند سامسونگ آشنا هستید این برند انواع مدل های میان رده و بالارده را عرضه کرده است. از این رو تعداد کاربران این گوشی ها روز به روز در حال افزایش است. اما از آنجا که هر گوشی موبایل بعد از یک مدت ممکن است دچار مشکلاتی شود پس فرمت کردن گوشی سامسونگ یا ریست کردن آن امری کاملا طبیعی برای رفع مشکلات این چنینی است.

 

لطفا بخوانید: مقایسه گوشی گلکسی A52 سامسونگ 5G با گلکسی A72 سامسونگ

 

راهنمای فرمت کردن گوشی سامسونگ | چطور گوشی سامسونگ را فرمت کنیم؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید گوشی خود را فرمت کنید؟ چگونه گوشی سامسونگ را فرمت کنیم؟ آیا راهی برای حفظ داده ها در فرمت کردن گوشی سامسونگ وجود دارد؟ در گذشته که بازار گوشی های هوشمند تا این حد داغ نبود مردم نیاز چندانی به فرمت کردن گوشی نداشتند و شاید این عمل رواج چندانی نداشت اما ورود نرم افزارهای مختلف و تاثیر خوب و بد این نرم افزارها بر روی سیستم گوشی های هوشمند باعث شد که نیاز به فرمت کردن گوشی سامسونگ در برخی موارد ضرورت پیدا کند.

اما فرمت کردن گوشی سامسونگ چگونه است و آیا به سیستم کامپیوتر نیاز دارد؟ شما برای ریست فکتوری کردن یا فرمت کردن و یا به زبان ساده تر بازگشت به تنظیمات کارخانه به کامپیوتر نیازی ندارید و تنها با چند مرحله ساده می توانید انواع مدل های گوشی های سامسونگ را فرمت کنید. برای فرمت کردن ابتدا باید اطلاعات ضروری خود را به یک حافظه خارجی منتقل کنید و یا از آن ها بکاپ بپرید چون با این کار گوشی به تنظیمات کارخانه باز میگردد و هیچ گونه داده ای بر روی آن باقی نخواهد ماند.

برای گوشی های جدید سامسونگ که از اندروید 10 و 11 برخوردار هستند برای فرمت کردن باید به قسمت تنظیمات گوشی بروند و در بخش General management گزینه reset را انتخاب کنید و گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه را بزنید. بعد از شما درخواست پین کد می شود آن را وارد کنید. سپس پیام حذف تمامی اطلاعات را تایید کنید و اجازه دهید تا گوشی فرمت شود. بعد از تایید به هیچ عنوان شما نمی توانید این عملیات را لغو کنید و دستگاه کار خود را تا پایان فرمت انجام می دهد.

 

لطفا بخوانید: مقایسه گوشی گلکسی A21s سامسونگ با گلکسی A31 سامسونگ

 

1- فرمت کردن گوشی سامسونگ بدون دسترسی به منو تنظیمات

گاها فرمت کردن گوشی سامسونگ به این دلیل انجام می شود که فرد رمز گوشی خود را فراموش کرده یا مشکلات سخت افزاری اجازه روشن شدن دستگاه را نمی دهد و فرد هیچ چاره ای جز فرمت کردن گوشی و بازگشت به تنظیمات پیش فرض ندارد. شما برای انجام این کار باید سه کلید افزایش صدا، هو و پاور را به صورت همزمان نگه دارید تا به حالت ویبره در آید در این حالت منویی نمایش داده می شود که در آن گزینه ی ریست فکتوری یا فرمت کردن وجود دارد که با زدن دکمه فرآیند فرمت شدن آغاز می شود. در برخی از مدل های گوشی سامسونگ کلید هوم وجود ندارد که به جای آن  از کلید بیکسبی (Bixby) در بغل استفاده می کنید.

 

لطفا بخوانید: آیا گوشی شیائومی بهتر است یا سامسونگ؟

 

2- فرمت کردن گوشی سامسونگ با استفاده از منوی ریکاوری

فرمت کردن گوشی سامسونگ در برخی موارد از طریق منوی ریکاوری انجام می شود که روشی آسان و بی دغدغه است. شما باید به صورت جداگانه منوی ریکاوری یا فرمت را بر روی گوشی خود نصب کنید. بعد از نصب مراحل فرمت کردن را به صورت زیر ادامه دهید.

  • برای فرمت کردن از طریق این منو لازم است که گوشی همراه خود را خاموش کنید.
  • در مرحله دوم به صورت همزمان کلیدهای افزایش صدا، هوم و پاور را به صورت همزمان نگه دارید تا وارد منوی فرمت کردن شوید.
  • در منوی ریکاوری بر روی گزینه ی “wipe data factory reset” کلیک کنید .
  • سپس “wipe dalvik cache” را انتخاب کنید و آن را انجام دهید.
  • بعد از طی کردن این مراحل تلفن را مجدد روشن کنید تا از صحت فرمت کردن مطمئن شوید.

 

لطفا بخوانید: چند مدل گوشی سامسونگ داریم؟

 

3- فرمت کردن گوشی سامسونگ بدون پاک شدن اطلاعات

بیشتر کاربران گوشی های هوشمند به دنبال راهی هستند که همزمان فرمت انجام شود اما اطلاعات گوشی دست نخورده باقی بماند. فرمت کردن گوشی سامسونگ با تایید حذف اطلاعات گوشی اجرا می شود. اما در مدل های جدید کمپانی سعی کرده است تا گزینه های بیشتری پیش روی کاربران بگذارد تا با فرمت کردن بتوانند بخشی از اطلاعات خود را نگهدارند. با فرمت کردن گوشی سامسونگ در مدل های جدید اطلاعاتی از قبیل مخاطبین، اطلاعات حساب ها، برنامه و … باقی می ماند و تنها بخشی از تنظیمات به حالت پیش فرض باز میگردد.

برای فرمت کردن گوشی سامسونگ بهتر است مراحل زیر را ادامه دهید.

  • شما باید برای انجام این کار به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید. پس از وارد شدن به بخش تنظیمات باید به قسمت به Backup and reset بروید.
  • گزینه ی Reset settings را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب این گزینه می توانید گزینه Reset settings را فشار دهید و آن را تایید کنید.
  • پس از تایید عملیات فرمت شدن آغاز می شود و در صورت نبود مشکل در انجام مراحل گوشی همراه به تنظیمات کارخانه باز می گردد.