آیا گوشی سامسونگ a72 ضد آب است؟

آیا گوشی سامسونگ a72 ضد آب است؟

آیا گوشی سامسونگ a72 ضد آب است؟

4.8/5 - (5 امتیاز)

آیا گوشی سامسونگ a72 ضد آب است؟

از آنجا که مفهوم ضدآب بودن یک گوشی موبایل یا به عبارت بهتر، مقاوم بودن گوشی در برابر آبموضوع بسیار مهمی است؛ از سیستمی تحت عنوان سیستم استاندارد IP برای سنجش این موضوع استفاده می شود. در این مقیاس به شما گفته می‌شود که گوشی در برابر چه حجم از آب و در چه مدت زمان و در چه شرایطی می‌تواند مقاوم بماند. گوشی سامسونگ A72 یک گوشی با مقاومت خیلی خوب در بین سری گوشی‌های مقاوم در برابر آب محسوب می‌شود.

 

گوشی سامسونگ A72 در برابر چه میزان آب مقاوم است؟

این گوشی دارای گواهی‌نامه  IP67  است. یعنی هم در برابر گرد و غبار و هم دربرابر آب مقاومت خوبی دارد. عدد 6 نشان می‌دهد که بخش‌های متحرک و قسمت‌های دارای برق در داخل دستگاه به طور کامل در برابر ورود هرگونه اجسام خارجی مورد محافظت قرار گرفته‌اند و تحت هیچ شرایطی گرد و غبار نمیتواند به داخل دستگاه وارد شود. این عدد بالاترین رتبه برای مقاومت در برابر گرد و غبار است.

عدد 7 در رقم آخر گواهی‌نامه IP نشان می‌دهد که گوشی به مدت 30 دقیقه در برابر غوطه‌ور شدن در آب تا عمق یک متر محافظت شده است و در این موقعیت به گوشی آسیبی نمی‌رسد. بنابراین با این گوشی سامسونگ به راحتی می‌توانید به حمام بروید یا زیر باران قدم بزنید. کسب رتبه 7 برای گوشی A72 بسیار خوب است چون فقط یک رقم دیگر تا حد نهایت گواهی‌نامه IP فاصله دارد.

 

گوشی سامسونگ a72

 

آیا با این گوشی می‌توان شنا کرد؟

مسلما خیر! وقتی فروشنده می‌گوید این سری از گوشی‌های سامسونگ ضد آب هستند، منظورش این است که مقاومت قابل توجهی دارند. یعنی اگر در زیر باران گوشی شما خیس شود یا این که ناگهان به زمین خیس یا یک چاله بیفتد، اگر در کمتر از نیم ساعت آن را بردارید، خیالتان می‌تواند راحت باشد که اتفاق بدی برای گوشی A72 شما نیفتاده است.

ولی به هر حال به هیچ وجه به معنی این نیست که به راحتی می‌توانید با این گوشی شنا کنید و یا ساعت‌ها آن را در وان حمام نگه دارید. توجه داشته باشید که حتی در صورت مقاوم بودن در برابر آب، نباید گوشی را در معرض آب شور قرار دهید. زیرا ممکن است نمک در قسمت هایی مثل میکروفون اصلی یا بلندگو باقی مانده، و به گوشی آسیب برسد.