آیا گوشی سامسونگ a71 ضد آب است؟

آیا گوشی سامسونگ a71 ضد آب است؟

آیا گوشی سامسونگ a71 ضد آب است؟

امتیاز شما post

آیا گوشی سامسونگ a71 ضد آب است؟ ضدآب بودن گوشی ویژگی مهمی محسوب می شود زیرا  احتمال پاشش مایعات و آب بر روی گوشی یا افتادن درون آب وجود دارد، از این رو در این بخش بررسی خواهیم کرد که  آیا گوشی سامسونگ a71 ضد آب است؟ همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش خرید گوشی سامسونگ و سپس خرید گوشی Galaxy A71 این محصول را تهیه کنید.

 

ضدآب بودن یک گوشی چگونه مشخص می شود؟

برندهای مختلف موبایل سازی جهت دریافت استاندارد ضد آب باید گواهینامه IP دریافت کنند. این گواهینامه علاوه بر میزان مقاومت گوشی در برابر آب، میزان خاصیت ضد گرد و غبار بودن گوشی را نیز نشان می دهد.

به طور کلی گواهینامه IP همراه با دو عدد درج می شود که عدد اول ویژگی ضد گرد و غبار بودن و عدد دوم ویژگی ضد آب بودن گوشی را مشخص می کند. به عنوان مثال IP68 نشان می دهد که گوشی ویژگی ضد گرد و غبار بودن آن به میزان 6 است و خاصیت ضد آب بودن آن به میزان 8 است که هر دو عدد بالاترین سطح استاندارد گواهینامه IP هستند.

در واقع عدد اول (خاصیت ضد گرد و غبار بودن گوشی) می تواند اعداد ۱تا ۶ را شامل شود و عدد دوم( خاصیت ضد آب بودن گوشی) می تواند اعداد ۱ تا ۸ را در برگیرد.

هر چه عدد درج شده کنار عبارت IP بزرگتر باشد، مشخص است که گوشی از  سطح بالاتری از خاصیت ضد گرد و غبار و ضد آب بودن برخوردار است.

هر یک از اعداد گواهینامه IP سطح مشخصی از این استاندارد را بیان می کند که برای گوشی های مختلف حتی برای گوشی های تولید شده از یک برند، گواهینامه IP متفاوت است. به عنوان مثال گوشی های پایین رده یک برند از استاندارد پایین تر IP بهره مند هستند در حالی که گوشی های بالارده همان برند، از بالاترین سطح استاندارد IP برخوردار هستند.

ضد گرد و غبار و ضد آب کردن یک گوشی سبب افزایش قیمت تمام شده آن خواهد شد از این رو کمپانی های موبایل سازی مختلف معمولا گوشی های پایین رده خود را ضدآب نمی سازند تا بتوانند گوشی هایی مقرون به صرفه برای مصرف کنندگان خود تولید کنند.

 

 

 

Galaxy A71

 

ضدآب بودن گوشی a71 سامسونگ چگونه است؟ آیا گوشی سامسونگ a71 ضد آب است؟

گوشی a71 سامسونگ یکی از قدرتمند ترین محصولات میان رده کمپانی سامسونگ است که IP آن صفر است از این رو در صورت افتادن در آب یا پاشش آب و مایعات بر روی آن امکان آسیب دیدگی قطعات آن بسیار بالا است.

هنگام استفاده از گوشی a71 سامسونگ باید مواظب بود زیرا احتمال از کارافتادگی این گوشی بر اثر پاشش آب زیاد است.

کمپانی سامسونگ گوشی a71 را ضد آب نساخته است تا بتواند قیمت تمام شده آن را در حد معقولی نگه دارد زیرا همانطور که اشاره شد ضد آب کردن گوشی ها حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد سبب افزایش قیمت تمام شده گوشی برای مشتری خواهد شد.

 

اقدامات لازم جهت محافظت از گوشی a71 سامسونگ در برابر آب و مایعات کدام اند؟

از آنجا که گوشی a71 سامسونگ  خاصیت ضد آب ندارد با اقدامات زیر می توان از گوشی محافظت کرد:

هرگز با دست خیس گوشی را لمس نکنید.

در محیط های مرطوب نیز استخر بهتر است گوشی را در یک نایلون پلاستیکی قرار دهید.

از محافظ صفحه نمایش و کاور گوشی جهت محافظت گوشی در برابر آب و مایعات استفاده کنید.

در بیرون از منزل، در مواردی که نیاز به استفاده از گوشی نیست بهتر است این وسیله را در درون کیف نگه داری کرد زیرا در دست نگه داشتن آن احتمال افتادن گوشی و قرار گیری در معرض رطوبت را افزایش می دهد.

قبل از ورد به استخر یا حمام از همراه نداشتن گوشی در جیب خود اطمینان حاصل کنید.

در صورت پاشش هر گونه آب و مایعات به سرعت با یک دستمال خشک آن را خشک کنید.

در صورت ورود آب به سیستم داخلی گوشی، گوشی را خاموش کرده، کاور آن را جدا ساخته و با استفاده از هوای سرد سشوار به خشک کردن گوشی اقدام کنید. در صورت افتادن گوشی درون آب، فورا آن را خاموش کرده و آن را به مدت ۲۴ ساعت درون کیسه برنج فرو ببرید تا آب گوشی توسط برنج جذب شود.