چه کار کنم شارژ گوشی دیر تمام شود؟

چه کار کنم شارژ گوشی دیر تمام شود

چه کار کنم شارژ گوشی دیر تمام شود؟

امتیاز شما post

چه کار کنم شارژ گوشی دیر تمام شود؟ واضح است که اگر شارژ گوشی همراه به صورت کاملا ناگهانی تخلیه شود، طبیعی نیست و قطعا دلایل مختلفی خواهد داشت. کاربران با شناخت دلایل تخلیه منبع تغذیه گوشی خود و انجام روش های متناسب با آن، می توانند مانع از خالی شدن زود هنگام شارژ گوشی شوند. در این مقاله قصد داریم که بررسی کنیم و ببینیم چه راهکار هایی برای دوام بیشتر شارژ گوشی وجود دارد.

 

چرا باتری گوشی به صورت ناگهانی خالی می شود؟ چه کار کنم شارژ گوشی دیر تمام شود؟

از جمله مواردی که باعث می شوند تا شارژ گوشی به صورت ناگهانی تخلیه شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • از گوشی بیش از اندازه استفاده می کنید.
  • برنامه های پر مصرف و ویجت ها در گوشی شما وجود دارند.
  • قابلیت های اتصال گوشی در حالت فعال قرار دارند.
  • روشنایی و نور صفحه نمایشگر شما زیاد است.
  • گوشی در مدت زمان طولانی در شارژ بوده است.
  • گوشی در محیط هایی با هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم قرار گرفته است.
  • اپلیکیشن ها و نرم افزار ها در حالت به روز رسانی خودکار قرار دارند.

هر کدام از موارد فوق، نقشی در تخلیه باتری موبایل دارند و کاربران باید یک به یک آن ها را بررسی کنند تا ایراد کار را پیدا نمایند؛ همچنین پس از آن که مشخص شد علت خالی شدن باتری چیست، باید روش ها و راه حل هایی را به کار گیرند تا از این عمل جلوگیری شود.

 

چه کار کنیم که باتری گوشی مان زود خالی نشود؟

نمونه ای از اجزا که در ساخت گوشی نقش مهمی دارد، باتری است چرا که در واقع مسئولیت تامین انرژی مورد نیاز موبایل بر عهده آن است، یا به نوعی منبع تغذیه گوشی محسوب می شود. هر گاه احساس کردید که شارژ گوشی شما در مدت زمان کمتری نسبت به قبل تخلیه می شود و یا نشانه هایی از خرابی باتری را شاهد بودید، باید به واسطه روش هایی که در ادامه در اختیارتان قرار می دهیم این مشکلات را برطرف نمایید و نگذارید شارژ باتری به صورت ناگهانی تخلیه شود.

 

روش های حل مشکلات مربوط به گوشی چیست؟

۱_تنظیمات مربوط به روشنایی و نور صفحه گوشی را بررسی کنید.

روشنایی و نور صفحه گوشی اگر زیاد باشد باعث می شود تا شارژ باتری مدت زمان کمتری دوام بیاورد بنابراین اولین موردی است که در صورت مشاهده خالی شدن ناگهانی شارژ، باید مورد بررسی قرار بگیرد. راه حل جلوگیری از این مشکل، قرار دادن نور گوشی در حالت خودکار است چرا که این گونه نور صفحه گوشی بر اساس محیطی که در آن قرار دارید تنظیم می شود و این گونه در مصرف باتری صرفه جویی خواهد شد. طبیعی است که در محیط کم نور روشنایی زیاد، نیروی بیشتری از باتری می گیرد در صورتی که با نور کمتر نیز می تواند محتوا را در اختیار کاربر قرار بدهد.

 

۲_ قابلیت های اصلی گوشی را غیر فعال کنید.

با غیر فعال کردن و یا خارج کردن از حالت خودکار قابلیت هایی چون وای فای، موبایل دیتا، جی پی اس، بلوتوث و… در مصرف باتری صرفه جویی اعمال خواهد شد و شارژ آن مدت زمان بیشتری دوام خواهد آورد. هنگامی که برنامه ای مثل جی پی اس یا مکان یاب در حالت خودکار قرار گرفته باشد، برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و صحیح نیاز به مصرف شارژ باتری خواهد داشت که همین مورد می تواند دلیلی بر تخلیه شارژ باتری باشد.

 

۳_ بیش از اندازه از گوشی خود استفاده نکنید.

استفاده بیش از اندازه از گوشی که انرژی مورد نیاز خود را از باتری تامین می کند، باعث خالی شدن سریع تر شارژ باتری خواهد شد. هنگامی که قصد استفاده از گوشی را ندارید می توانید حالت ذخیره باتری یا حالت پرواز را فعال کنید تا در مصرف باتری صرفه جویی شود و دیر تر خالی گردد. سعی کنید که بی دلیل گوشی موبایل را مورد استفاده قرار ندهید و همچنین تلاش کنید قبل از آن که باتری با شارژ صفر برسد، اتصال به شارژر را برقرار نمایید چرا که شارژ باتری صفر آسیب زیادی به گوشی خواهد رساند.

 

۴_ برنامه های پر مصرف گوشی خود را حذف کنید.

تمام کاربران در گوشی موبایل خود برنامه یا برنامه هایی دارند که بدون کاربرد و استفاده هستند‌. شما با حذف برنامه ها و اپلیکیشن های اضافی و بی مصرف می توانید سبب حفظ انرژی بیشتری شوید و به این ترتیب باتری دیر تر خالی خواهد شد. گونه هایی از برنامه ها وجود دارند که باعث مصرف میزان زیادی از باتری می شوند مثل فیسبوک، اسنپ چت و… این برنامه ها چون به صورت خودکار آپدیت می شوند انرژی مورد نیاز خود را از باتری دریافت می کنند بنابراین اگر از آن ها استفاده نمی کنید بهتر است آن ها را حذف نمایید.

 

۵_ به صورت طولانی مدت گوشی خود را به شارژ نزنید.

جنس لیتیومی باتری گوشی سبب می شود که مقاومتی در برابر گرمای زیاد از خود نشان ندهد. باد کردن و یا متورم شدن باتری گوشی از جمله دلایل مهمی هستند که به باتری آسیب وارد می کنند و سبب تخریب آن می شوند. وقتی که زمان زیادی بین گوشی و شارژر اتصال برقرار باشد، باتری به حالت داغ شدن می رسد. داغ شدن باتری موجب بروز مشکلاتی چون تخریب باتری یا عدم ذخیره صحیح شارژ خواهد شد.

 

۶_ سعی کنید پس زمینه های تیره را برای گوشی انتخاب نمایید.

اگر پس زمینه گوشی شما تصویر تیره تری باشد، انرژی کمتری را مصرف خواهد کرد و در نتیجه شارژ باتری دیر تر خالی خواهد شد. علاوه بر تصاویر تیره، تلاش کنید که تصاویر ثابت را برای پس زمینه انتخاب نمایید چرا که تصاویر متحرک نیز موجب سریع تر خالی شدن شارژ گوشی خواهد شد.

 

آیا می توان باتری گوشی را قوی تر کرد؟

همان طور که در موارد فوق مشاهده کردید روش هایی وجود دارند که مانع از خالی شدن ناگهانی شارژ باتری شوند و با رعایت هر یک از این دستورالعمل ها می توان در مصرف شارژ باتری صرفه جویی نمود. اگر به دنبال قوی کردن باتری گوشی خود هستید باز هم رعایت موارد بالا به شما پیشنهاد می شود و به علاوه این که سعی کنید گاهی از برنامه های آنتی ویروس استفاده نمایید تا اگر ویروس احتمالی وجود داشته باشد از بین برود. برنامه هایی به منظور دیر خالی شدن باتری موبایل طراحی شده اند که هم سبب تقویت باتری می شود و هم در مصرف آن صرفه جویی ایجاد خواهد کرد.

 

چگونه از سالم بودن باتری گوشی خود مطمئن شویم؟

تست سلامت باتری گوشی باعث می شود تا شما در رابطه با سالم بودن باتری گوشی خود اطمینان حاصل کنید. این مسئله به دیر خالی شدن باتری گوشی نیز کمک خواهد کرد. یکی از موارد تست سلامت باتری، بررسی به واسطه خود باتری است به این گونه که باتری را مورد بررسی قرار می دهید و اگر آثار تورم در آن دیده نشد، یعنی در سلامت به سر می برد. مورد دیگر برای سنجیدن سلامت باتری، بررسی زمان خالی شدن شارژ آن است. اگر در استفاده معمولی از گوشی خود به مشکل بر نخوردید و زود به زود نیاز به شارژر نداشتید یعنی باتری شما سالم است.