کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟

کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟

کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟

امتیاز شما post

کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟ باتری هر موبایلی چون نقش منبع تغذیه را ایفا می کند، یکی از قسمت های بسیار حساس محسوب می شود که بی توجهی به آن ممکن است عواقب جبران ناپذیری را برای دستگاه موبایل رقم بزند و یا حتی با نقص در انجام وظیفه، موجب عصبانیت شما بشود؛ بنابراین کاربران بهتر است که اطلاعاتی در زمینه باتری و زمان تعویض آن داشته باشند تا به مشکلاتی از این نظیر برخورد نکنند. از این رو قصد داریم در این مقاله به معرفی و بررسی یکی از سوالات رایج کاربران به نام کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟ پاسخ دهیم.

 

چه زمانی باتری آیفونم را عوض کنم؟

بسته به مدل گوشی آیفون و همچنین نوع استفاده و مراقبت شما از گوشی، زمان تعویض باتری متغیر است. طول عمر باتری آیفون با انجام چند مراقبت ساده، به طور چشم گیری افزایش پیدا می کند، که شامل موارد زیر هستند:

  • استفاده از شارژر خود آیفون، برای شارژ کردن
  • کامل شدن شارژ آیفون
  • کندن شارژر از پریز برق پس از شارژ کامل آیفون
  • جلوگیری از ایجاد جرم در پورت شارژر

 

با فرارسیدن زمان تعویض باتری آیفون، چه علائم و نشانه هایی به وجود می آیند؟

نرم افزار های رایگانی وجود دارند که تست زمان تعویض باتری را انجام می دهند؛ این روش، ساده ترین راه برای اطلاع از زمان تعویض باتری آیفون است. به عنوان مثال، شما می توانید با دانلود و نصب نرم افزار CoconutBattery روی کامپیوتر و یا لپ تاپ خود و ایجاد اتصال بین آیفون و کامپیوتر یا لپ تاپ، سیکل شارژ شدن موبایل را مشاهده کنید و اگر تعویض باتری، برای گوشی شما ضروری باشد، آگاهی های لازم را بدست آورید‌.

راه دوم برای فهمیدن زمان تعویض باتری، این است که تعداد دفعاتی که آیفونتان را شارژ می کنید، در نظر بگیرید. به عنوان مثال فردی که دائم پاوربانک به همراه دارد و دفعات زیادی به آن متصل می شود و یا فردی که با شارژر خوردوی خود اتصال برقرار می کند، باید بدانند که به احتمال ۹۰ درصد باتری گوشی شان، نیاز به تعویض دارد.

راه سوم به منظور فهمیدن زمان تعویض باتری، این است که زمان بسیار طولانی از گوشی استفاده کرده باشید و به مرور زمان به تعداد دفعات بالا تری، مجبور باشید اتصال به شارژر را برقرار کنید. به عنوان مثال ممکن است کاربری دو سال پیش آیفون خود را خریده باشد و با یک بار شارژ کامل در طول روز نیازی به شارژر پیدا نکند؛ اما اکنون بعد از گذشت دو سال، نیاز باشد که به صورت مداوم اتصال بین گوشی و شارژر را برقرار سازد.

 

چه علائم و نشانه هایی به وجود می آیند؟

 

چرا کیفیت شارژ آیفون، کاهش پیدا می کند؟

آیفون نیز همانند سایر انواع گوشی موبایل، از باتری با جنس لیتیوم یونی ساخته شده است که سبب کاهش کیفیت اولیه عمر باتری، پس از گذشت ۱ الی ۳ سال می شود و بعد از گذشت این زمان طولانی کاربر باید در طول روز، چندین بار گوشی را شارژ کند.

با توضیحات فوق، متوجه می شویم که نمی توان مانع از تمام شدن عمر مفید باتری چه در آیفون و چه در سایر گوشی ها شد و بالاخره این اتفاق به وقوع می پیوندد. در نهایت، پس از به اتمام رسیدن عمر مفید باتری، باید به دنبال یک باتری اورجینال، دقیقا مشابه باتری فابریک گوشی باشید.

 

زمان مناسب برای تعویض باتری، کی است؟ بهترین زمان برای تعویض باتری آیفون 

وقتی که آیفون را با شارژر فابریک، شارژ کردید، به حالت کامل شدن رسید اما بدون این که از برنامه های سنگین مجازی استفاده ای کرده باشید، کارکرد موبایل از ۱۲ ساعت به ۵ ساعت تنزل پیدا کند و یا این که حتی از هیچ برنامه ای استفاده نکنید اما شارژ باتری به سرعت تخلیه شود، باید بدانید که زمان تعویض باتری فرا رسیده است. به طور خلاصه می توان گفت که، زمانی که دیگر شاهد کیفیت و مرغوبیت باتری اولیه گوشی نبودیم، بهتر از نسبت به تعویض باتری اقدام کنیم.

 

تعویض باتری چه مقدار هزینه لازم دارد؟

جواب این سوال با توجه به هزینه خرید باتری و مکانی که باتری را تعویض می کنید، متفاوت است. قیمت تعویض بستگی به اورجینال یا تقلبی بودن باتری دارد. هنگامی که کاربری از باتری تقلبی، هنگام تعویض باتری استفاده می کند، طبیعتا هزینه کمتری می پردازد اما به همان میزان طول عمر کمتری از باتری تقلبی دریافت خواهد کرد؛ در حالی که باتری های اورجینال با وجود قیمت بالاتر، دوام بیشتری خواهند داشت.

عقلانی ترین کار این است که هنگام تعویض، تعمیر و یا حتی خرید قطعات، از اجناس اورجینال استفاده کنید تا هم خیالتان راحت تر باشد و هم آسیبی به سایر قسمت های آیفون، (هنگامی که از جنس تقلبی استفاده کنید) وارد نشود.

 

کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟

 

چگونه باتری های تقلبی را از باتری های اورجینال تشخیص دهیم؟

قطعا برای تمام کاربران پیش می آید که بعد از استفاده چندین ساله از آیفون خود، با کاهش کیفیت اولیه مواجه شوند و نیاز به تعویض باتری پیدا کنند تا در عملکرد باتری، بهبود حاصل شود؛ اما نکته بسیار مهم هنگام خرید باتری اطلاع از اورجینال یا تقلبی بودن آن است‌. روش هایی جهت تشخیص این دو وجود دارد که در وهله اول پیشنهاد ما به شما مراجعه به مراکز خرید معتبر، جهت تعویض باتری است تا از بروز مشکلاتی چون خرید باتری تقلبی، جلوگیری شود.