کدام گوشی آیفون دوربین بهتری دارد؟

کدام گوشی آیفون دوربین بهتری دارد؟ min

کدام گوشی آیفون دوربین بهتری دارد؟

امتیاز شما post

کدام گوشی آیفون دوربین بهتری دارد؟ کمپانی اپل، همیشه بهترین و با کیفیت ترین دوربین ها را در آیفون های خود قرار می دهد تا تفاوت عکس های ثبت شده توسط این دوربین ها با دوربین های آنالوگ، به حداقل برسد. هر ساله شاهد پیشرفت چشم گیری در بخش دوربین هستیم. مدل های پرو و پرومکس که به لنز تله فوتو نیز مجهز هستند، عکس ها بسیار چشم نوازی ثبت می کنند. تا به امروز، آخرین نسل اپل، خانواده آیفون ۱۳ بود که در ۴ مدل آیفون 13 پایه، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس وارد بازار شدند. طبق روال هر ساله اپل، بهترین و قدرتمند ترین ابزار و ویژگی ها در مدل های پرو و پرومکس قرار می گیرد.

شاید پیش خود فکر کنید که، آیفون ها همگی لنز های ۱۲ مگاپیکسلی دارند و آیفون ۱۱ پرو و ۱۱ پرومکس و همچنین ۱۲ پرو و ۱۲ پرومکس، همانند دو آیفون جدید ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس، لنز های سه گانه ۱۲ مگاپیکسلی دارند پس تصاویر ثبت شده توسط این آیفون ها تفاوتی با هم ندارد؛ اما این دیدگاه کاملا اشتباه است و تنها کیفیت دوربین نیست که عکس را زیبا و با کیفیت نمایش می دهد، بلکه عواملی چون رزولوشن، نرخ نو سازی نمایشگر و… نیز در این فرآیند موثر واقع می شوند. همچنین می توانید به بخش خرید گوشی و سپس خرید گوشی آیفون مراجعه کنید و این محصول را تهیه کنید.

 

آیفون سری 12

 

بهترین آیفون یا آیفون ها برای عکاسی کدامند؟

امسال برای اولین بار، آن هم فقط در آیفون های ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس که پرچمداران هر ساله آیفون هستند، شاهد نرخ تازه سازی نمایشگر ۱۲۰ هرتز بودیم که تحول عظیمی در آیفون بود؛ چرا که تا پیش از این، تمام آیفون ها با نرخ نو سازی نمایشگر ۶۰ هرتز ارائه می شدند.

پس، اگر بخواهیم دو نمونه آیفون با بهترین کیفیت دوربین را در حال حاضر معرفی کنیم، قطعا این دو آیفون، ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس خواهند بود. همراه ما در این مقاله باشید تا دوربین و ویژگی های فوق العاده این دو قول جدید اپل را بررسی کنیم.

 

بررسی نمایشگر در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس

اندازه نمایشگر در آیفون ۱۳ پرو، ۶.۱ اینچ و از نوع Super Retina XDR OLED است که با رزولوشن ۱۱۷۰ در ۲۵۳۲ ارائه می شود.

در آیفون ۱۳ پرومکس، شاهد نمایشگر Super Retina XDR OLED و با اندازه ۶.۷ اینچ هستیم که رزولوشن آن ۱۲۸۴ در ۲۷۷۸ است.

با توجه به این توضیحات، می بینیم که تفاوتی میان این نسل با نسل قبلی، در مدل های پرو و پرو مکس وجود ندارد؛ اما جایی که تفاوت اصلی بین دو نسل را حس خواهید کرد، قسمت فناوری ProMotion است که به واسطه این فناوری، آیفون های نسل جدید، پشتیبانی های لازم از نرخ نو سازی تا حداکثر ۱۲۰ هرتز را به عمل می آورند.

این دو آیفون، در جهت بهینه سازی مصرف باتری، می توانند به صورت کاملا هوشمند، نرخ تازه سازی را از ۱۰ هرتز تا ۱۲۰ هرتز جا به جا کنند؛ مثلا هنگام نمایش محتوای ثابت مثل عکس یا متن، نرخ نو سازی را به ۱۰ هرتز کاهش می دهند و هنگام نمایش ویدیو و یا بازی، آن ها را با نرخ تازه سازی همسان با نرخ فریم، ارائه می کنند. نمایشگر این گوشی ها، زیر نور مستقیم آفتاب، ۲۵ درصد روشن تر از نسل های قبلی هستند.

 

آیفون سری 13

 

بررسی دوربین در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس

همانطور که قبلا گفتیم، در بخش دوربین نسل جدید، پیشرفت های زیادی اعمال شده است. در سال گذشته، فرق زیادی بین دوربین آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرومکس وجود داشت ولی امسال تفاوت در دوربین این دو گوشی، به حداقل رسیده و در واقع می توان گفت هیچ تفاوتی بین دوربین های این دو مدل وجود ندارد.

به گفته کمپانی اپل، تصویر برداری در شب، توسط آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس، بسیار با کیفیت تر خواهد بود چرا که دوربین اصلی به اندازه ۲.۲ برابر و دوربین اولتراواید به اندازه ۹۲ درصد، جذب نور بیشتری دارند.

 

بررسی دوربین اصلی یا واید در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس

دوربین اصلی در این دو آیفون، ۱۲ مگاپیکسلی است که از پیکسل های ۱.۹ میکرومتری تشکیل می شود و نسبت به نسل قبلی افزایش ابعاد دارد. ضریب f یا گشودگی دیافراگم این لنز، ۱.۵ است.

لرزشگیر به جای این که روی لنز قرار بگیرد، روی حسگر نشسته است و باعث می شود دوربین از ۱۰۰ درصد پیکسل های حسگر برای تشخیص فاز در فوکوس خودکار استفاده کند.

 

بررسی دوربین اولتراواید در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس

دوربین اولتراواید نیزحسگری با کیفیت ۱۲ مگاپیکسل و پیکسلی با اندازه ۱.۰ میکرومتر دارد که این یعنی ابعاد نسبت به نسل قبلی، بدون تغییر باقی مانده اند. دیافراگم با گشودگی بیشتر یعنی با ضریب f ، ۱.۸ برای این لنز طراحی شده است. این لنز، برای عکاسی ماکرو از فاصله خیلی نزدیک (۲ سانتی متر) از فوکوس خودکار تشخیص فاز استفاده می کند.

وقتی گشودگی دیافراگم از f/2.4 به f/1.8 تبدیل شود، یعنی نور بیشتری جذب می شود و در محیطی با نور ضعیف، عکس ها با جزئیات بیشتری به ثبت خواهند رسید.

 

بررسی دوربین تله فوتو در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس

حسگر ۱۲ مگاپیکسلی با اندازه پیکسل ۱.۰ میکرومتر دوربین تله فوتو را تشکیل داده اند که باز هم نسبت به نسل قبل، تفاوتی دیده نمی شود؛ اما این لنز، از f/2.8 و لرزشگیر اپتیکال OIS برخوردار است که زوم ۳ برابری را در اختیارتان قرار خواهد داد.

دوربین تله فوتو در آیفون ۱۳ پرو، از قابلیت نایت مود پشتیبانی می کند که این قابلیت در آیفون ۱۲ پرو وجود نداشت.

قابلیت های بسیار ویژه ای را برای اولین بار توسط دوربین های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس تجربه خواهید کرد که قادر به توضیح تخصصی تمام آن ها در این مقاله نیستیم؛ اما اگر به دنبال آیفونی با بهترین دوربین در حال حاضر هستید، پیشنهاد ما به شما یکی از این دو آیفون خواهد بود.