چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم؟ (همراه سیم و کابل)

چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم

چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم؟ (همراه سیم و کابل)

امتیاز شما post

چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم؟ در این بخش خواهید خواند که چطور با استفاده از سیم و کابل می توانید گوشی آیفون خود را به تلویزیون متصل کنید.

وصل کردن گوشی آیفون به تلویزیون همیشه یکی از دغده‌های اصلی مالکان این دستگاه‌ها بوده است و هیچوقت این مورد به درستی بیان نشده که شما باید چطور آیفون و آیپد خود را به تلویزیون متصل کنید. در بیشتر مواقع شما می‌توانید با استفاده از روش‌های بسیار ساده و سریع‌، به صورت بی‌سیم و وایرلس گوشی موبایل خود را به تلویزیون متصل کنید. البته این مورد همیشه کارآمد نخواهد بود و در بعضی از مواقع شما نیازمند جابه‌جایی حجم به نسبت زیادی از اطلاعات هستید و یا اینکه علاقه‌دارید فیلمی را با خانواده تماشا کنید و هیچ وقفه‌ای نیز در آن ایجاد نشود.

در این شرایط بهترین انتخاب شما استفاده از روش اتصالی سیمی است که می‌تواند نوید یک ارتباط بی‌‍نقص، پایدار و سریع را به شما بدهد. البته قابل توجه است که این موضوع دارای دو ضعف اصلی نیز است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. حال در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما توضیح دهیم که چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم.

 

آیا گوشی اپل فارسی میشود

 

چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم؟ همراه با سیم و کابل

روش‌های مختلفی برای اتصال بی‌سیم وجود دارند که هر کدام دارای مزایا و ویژگی‌های بخصوص خود را دارد اما نقاط ضعف آن‌ها مشترک است. در روش سیمی شما با دو محدودیت اصلی مواجه خواهید بود، اول اینکه نمی‌توانید گوشی خود را از حد مشخصی دورتر کنید چرا که طول کم سیم این اجازه را به شما نمی‌دهد، این مورد باعث می‌شود برای بعضی از افراد که علاقه دارند در تلویزیون خود موزیک و یا عکس پخش کنند کاربرد آنچنانی نداشته باشد.

مورد دوم نیز روند زمان‌بر و طولانی اجرای آن است که برای بعضی از افراد آزاردهنده خواهد بود. همچنین قابل توجه است که شما در این روند نیازمند داشتن امکاناتی نظیر کابل USB و یا HDMI خواهید بود که همیشه در دسترس نیست. با در نظر داشتن این موارد با ما همراه باشید تا به ذکر دو روش برتر اتصال سیمی بپردازیم:

 

استفاده از کابل USB برای اتصال

اولین روش که می‌توان آن را ساده‌ترین روش نیز دانست استفاده از کابل USB برای اتصال است، یکی از مهمترین موارد در این روش کابل مورد استفاده‌ شما است. برای مثال اگر از یک کابل USB 2.0 استفاده کنید به حتم سرعت کمی را احساس خواهید کرد و در بیشتر مواقع حین فیلم دیدن در بین آن قطعی و وصلی ایجاد می‌شود.

به همین علت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حداقل از نسخه Usb 3.0 و در بهترین حالت از USB 3.1 gen 2 استفاده کنید تا بتوانید نهایت راندمان مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین بهتر است بدانید که برای گوشی آیفون خود باید از کابل مخصوص به خود استفاده کنید و لذا خرید آن می‌تواند بعضاً دشوار باشد. برای اتصال به تلویزیون مراحل زیر را انجام دهید.

  • یک طرف کابل USB را به گوشی خود زده و طرف دیگر را به سمت ورودی تلویزون بزنید.
  • سپس می‌توانید محتویات گوشی خود را ببینید و تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

 

کابل USB برای اتصال

 

روش دوم استفاده از کابل HDMI

در روش دوم شما آزادی بسیار بیشتری خواهید داشت و همچنین می‌توانید به انجام کار‌های بیشتری بپردازید. در این روش ما با استفاده از کابل مخصوص HDMI اتصالی را بین گوشی آیفون و تلویزیون برقرار می‌کنیم که شما می‌توانید از آن به جهت دیدن فیلم، انتقال فایل‌های سنگین و حتی تماشای فیلم‌های فورکی نیز استفاده کنید. البته قابل توجه است که تمامی این موارد به کشش دستگاه‌های شما نظیر تلویزیون، گوشی موبایل و سیم نیز بستگی خواهد داشت. اگر که از کابل‌های معمولی استفاده کنید خروجی تصویر شما به وضوح فول اچ دی یا 1080p محدود خواهد شد.

یکی از مشکلات اصلی این روش را می‌توان رخ داد تأخیرات جزئی در صفحه نمایش دانست که می‌تواند بعضاً مشکل‌ساز شود، برای جلوگیری از رخ داد این مشکل بهتر است از کابل‌های باکیفیت و نسل جدید استفاده کنید. در این وضعیت به علت پهنای باند وسیع کابل دیگر نیازی به نگرانی در رابطه با تأخیر و مشکلات پیش رو در هنگام فیلم دیدن نخواهد بود چرا که دستگاه مورد نظر شما کشش فایل را خواهد داشت.

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، ما سعی داشتیم تا با ذکر دو روش برتر اتصال سیمی، تمامی مراحل و روش‌های نوین را به شما آموزش دهیم تا بر اساس شرایط خود بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

 

کابل HDMI

 

جمع بندی مقاله چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم؟

شما چه تجربه ای از این روش دارید؟ لطفا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. البته روش دیگری تحت عنوان “چگونه گوشی ایفون را به تلویزیون وصل کنیم بدون کابل” وجود دارد که می توانید بدون کابل نیز گوشی آیفون خود را به تلویزیون متصل کنید.