چگونه گوشی اپل را آپدیت کنیم؟

چگونه گوشی اپل را آپدیت کنیم؟

چگونه گوشی اپل را آپدیت کنیم؟

امتیاز شما post

چگونه گوشی اپل را آپدیت کنیم؟ آپدیت کردن گوشی اپل توسط خود شما نیز امکان‌پذیر است زیرا دارای مراحل سخت و پیچیده‌ای نیست. برای آنکه به عنوان یک کاربر گوشی اپل را آپدیت کنید، باید نسبت به برخی از نکات مهم در آپدیت کردن آگاه باشید تا آپدیت گوشی بدون هیچ مشکلی انجام شود. اگر قصد دارید که گوشی اپل را خودتان آپدیت کنید، برای آنکه تمام مراحل کار را به درستی انجام دهید و به مشکل برنخورید این مطلب را تا پایان همراهی کنید.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی اپل کدام است؟

نکاتی که باید قبل از آپدیت کردن گوشی اپل بدانید

برای آن که آپدیت کردن گوشی اپل به صحیح‌ترین حالت ممکن انجام بگیرد، باید نکاتی را حتما در نظر داشته باشید که مهم ترین‌های آن در ادامه بررسی شده اند.

 

1- بکاپ گیری از گوشی اپل

گاهی اوقات ممکن است که در زمان انجام آپدیت گوشی موبایل برخی از اطلاعات از بین بروند پس بهترین راه حل این است که از گوشی اپل قبل از آپدیت کردن بکاپ بگیرید. برای بکاپ گیری می‌توانید از آیکلود و آیتونز استفاده کنید تا از حذف شدن احتمالی برخی از اطلاعات خود جلوگیری کنید.

 

2- شارژ گوشی اپل

یکی دیگر از نکات مهم در زمان آپدیت کردن گوشی اپل میزان شارژ باتری است پس قبل از آن حتما گوشی را به باتری وصل کنید تا شارژ آن کامل شود. اگر میزان شارژ باتری کمتر از ۵۰ درصد باشد، نمی‌توانید آپدیت را انجام دهید.

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی آیفون دوربین بهتری دارد؟

 

3- وجود حافظه خالی

حدود پنج گیگابایت فضا در زمان آپدیت کردن گوشی اپل لازم است پس حتما قبل از اقدام به آپدیت این موضوع را بررسی کنید. اگر مقدار فضای خالی شما کمتر از این مقدار است، برخی از برنامه‌های غیر کاربردی را حذف کنید تا در زمان آپدیت کردن گوشی اپل به مشکل برنخورید.

 

4- وصل شدن به وای فای امن

شما می‌توانید از دیتا برای آپدیت استفاده کنید، اما توصیه ما استفاده از یک شبکه وای فای امن است تا در طول آپدیت کردن با تمام شدن بسته اینترنتی مواجه نشوید. رعایت این نکات قبل از آپدیت کردن گوشی لازم و ضروری است و بدون رعایت آن‌ها آپدیت کردن با مشکل رو به رو می‌شود.

 

لطفا بخوانید: کی باتری گوشی ایفون را عوض کنیم؟

 

آموزش روش‌های مختلف آپدیت کردن گوشی اپل – چگونه گوشی اپل را آپدیت کنیم؟

آپدیت کردن گوشی اپل به چند روش امکان‌پذیر است که ما در این قسمت تمام روش‌های آن را مرحله به مرحله آموزش می‌دهیم تا شما یکی از آن‌ها را برای آپدیت دستگاه خود انتخاب نمایید.

 

1- مراحل آپدیت کردن گوشی اپل به صورت خودکار

برای استفاده از این روش باید چند مرحله ساده را انجام دهید تا فرآیند آپدیت کردن به صورت کامل انجام بگیرد. مراحل آپدیت کردن به این روش به صورت زیر است:

     به قسمت تنظیمات (settings) بروید.

     حال باید گزینه General را لمس کنید تا صفحه جدید برای شما نمایش داده شود.

     در این مرحله Software update را انتخاب کنید.

     در نهایت باید Automatic Updates را انتخاب کنید تا صفحه جدیدی برای شما نشان داده شود.

     در این صفحه دو گزینه با نام‌های Download ios Updates و Install ios Updates به نمایش گذاشته می‌شود که هر دو را باید فعال کنید.

     با انجام تمامی مراحل آپدیت گوشی اپل به صورت خودکار انجام می‌شود که این روش را می‌توانید در زمان خواب که از گوشی استفاده نمی‌کنید، به کار ببرید.

معمولا در این روش حجم زیادی از اینترنت مصرف می‌شود و گاهی اوقات ممکن است که برخی از اطلاعات موجود در گوشی حذف شوند پس بکاپ گیری را فراموش نکنید.

 

مراحل آپدیت کردن گوشی اپل به صورت خودکار

 

لطفا بخوانید: کدام گوشی آیفون را بخریم؟

 

2- مراحل آپدیت کردن گوشی اپل با وایرلس

این روش از آپدیت کردن گوشی اپل بسیار رایج‌تر است و تقریبا مراحل انجام آن مانند روش قبل است. برای انجام آپدیت به این روش مراحل زیر را انجام دهید:

     در ابتدا بر روی پیغامی که آیفون مبنی بر استفاده از نسخه جدید ios برای شما ارسال کرده است، ضربه بزنید و عبارت Install را لمس کنید.

     حال برای انجام آپدیت گوشی اپل به یک وای فای مطمئن وصل شوید.

     در این مرحله باید ابتدا به تنظیمات گوشی بروید و سپس گزینه General را انتخاب کنید.

     همانند روش قبل باید Software update را انتخاب نمایید.

     در نهایت برای آپدیت شدن گوشی اپل باید گزینه Download and install را لمس کنید. اگر در این مرحله پیغامی مبنی بر وارد کردن رمز عبور دریافت کردید، رمز خود را وارد نمایید.

     صبر کنید تا دانلود نسخه جدید تمام شود و سپس بر روی گزینه نصب یا install ضربه بزنید.

 

لطفا بخوانید: در گوشی آیفون چگونه آهنگ دانلود کنیم؟

 

3- مراحل آپدیت کردن گوشی اپل با استفاده از آیتیونز

برای استفاده از این روش نیز باید بکاپ گیری را فراموش نکنید تا اطلاعات شما به طور کامل حفظ شوند. آپدیت کردن گوشی اپل با استفاده از آیتیونز دارای مراحل زیر است:

  • باید جدیدترین نسخه آیتیونز را که در بازار موجود است، دانلود کنید و آن را بر روی کامپیوتر مورد نظر نصب نمایید. به یاد داشته باشید که کامپیوتر شما باید به اینترنت متصل باشد.
  • حال باید گوشی خود را از طریق کابل مناسب به کامپیوتر وصل کنید.
  • پس از وصل کردن گوشی اپل، برنامه آیتیونز را به اجرا در آوردید و گزینه Summary را که در سمت چپ برنامه است، انتخاب کنید.
  • حال باید بر روی عبارت Check for Update کلیک نمایید.
  • اکنون در صفحه جدید گزینه Download and update را مشاهده می‌کنید که باید آن را انتخاب کنید.
  • با انجام مراحل فوق باید منتظر بمانید که نسخه جدید دانلود و نصب شود. البته اگر در این مرحله از شما رمز را خواستار شد، رمز گوشی خود را وارد کنید.

 

مراحل آپدیت کردن گوشی اپل با استفاده از آیتیونز

 

 

لطفا بخوانید: کدام برند گوشی بهتر است؟ 4 برند سامسونگ، شیائومی، هواوی و اپل

 

روش‌های فوق همگی ساده و راحت هستند و شما به عنوان یک کاربر اگر نکات گفته شده در قسمت اول را رعایت کنید، بدون هیچ مشکلی می‌توانید گوشی اپل خود را آپدیت کنید. توصیه ما این است که اگر اطلاعات موجود بر روی گوشی برای شما بسیار حیاتی است، حتما بکاپ گیری را انجام دهید.