چگونه در آیفون 13 اسکرین شات بگیریم؟

چگونه در آیفون 13 اسکرین شات بگیریم؟

چگونه در آیفون 13 اسکرین شات بگیریم؟

امتیاز شما post

چگونه در آیفون ۱۳ اسکرین شات بگیریم | برای آن که از محتوای صفحه گوشی آیفون 13 اسکرین شات یا عکس صفحه بگیرید، دو روش پیش روی شماست که ما در این مطلب هر دو روش را به طور کامل به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین می توانید برای تهیه این محصول، به صفحه خرید گوشی موبایل و سپس خرید گوشی آیفون مراجعه کنید.

 

روش های اسکرین شات گرفتن در آیفون 13

 • گرفتن اسکرین شات با دکمه های گوشی آیفون 13
 • گرفتن اسکرین شات بدون استفاده از دکمه های کناری گوشی

بیشتر مواقع نیاز است که از صفحه گوشی خود اسکرین شات بگیرید که در آیفون 13 این کار را می توانید به دو رو ش فوق انجام دهید. هر دو روش را در قسمت های بعدی به طور کامل توضیح داده ایم.

 

گرفتن اسکرین شات آیفون 13 با استفاده از دکمه های کناری گوشی

این روش ساده ترین روشی است که می توانید از محتواهای صفحه گوشی آیفون ۱۳ اسکرین شات بگیرید. برای استفاده از این روش مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا صفحه ای را که می خواهید از آن عکس بگیرید، باز کنید.
 • حال به طور همزمان دست خود را بر روی دکمه افزایش صدا و دکمه کناری که در سمت راست گوشی است، قرار دهید و آن ها را فشار دهید.
 • پس از فشار دادن این دو دکمه اگر صدای گوشی شما باز باشد، صدای شاتر را خواهید شنید.
 • پس از شنیده شدن صدا یک تصویر کوچک که از صفحه نمایش شما گرفته شده است، در قسمت پایین و سمت چپ گوشی نشان داده می شود. می توانید بر روی آن ضربه بزنید و عکس را باز کنید و یا اینکه منتظر بمانید که عکس پس از چند ثانیه از پایین صفحه محو شود.
 • در نهایت عکس گرفته شده به طور خودکار در قسمت photos آیفون ۱۳ ذخیره می شود.

انجام این مراحل ساده اسکرین شات از صفحه آیفون ۱۳ را به همراه دارد.

 

گرفتن اسکرین شات آیفون 13بدون استفاده از دکمه ها

اگر به هر دلیلی قصد ندارید که از دکمه ها برای گرفتن اسکرین شات از صفحه آیفون ۱۳ استفاده کنید، می توانید از روش ها و قابلیت های مختلفی که در این گوشی وجود دارد استفاده کنید که آن ها را در ادامه معرفی کرده ایم.

 

استفاده از Back Tap

 1. در اولین قدم باید به تنظیمات یا Settings آیفون ۱۳ بروید.
 2. سپس Accessibility را لمس کنید.
 3. در این مرحله گزینه Touch را انتخاب کنید و سپس به Back Tap  بروید.
 4. در نهایت باید بر روی Screenshot ضربه بزنید تا اسکرین شات گرفته شود. البته باید حالت اسکرین شات را بر روی دو یا سه ضربه قرار دهید و سپس این تعداد ضربه را به پشت گوشی خود وارد کنید تا اسکرین شات از صفحه آیفون ۱۳ گرفته شود.

 

استفاده از Assistive Touch

 1. در این روش نیز ابتدا باید به تنظیمات آیفون ۱۳ بروید.
 2. سپس مانند روش قبلی باید گزینه Accessibility را انتخاب کنید تا صفحه جدید برای شما باز شود.
 3. حال در صفحه جدید گزینه Touch را باید انتخاب کنید.
 4. اکنون باید گزینه Assistive Touch را انتخاب و در صفحه باز شده گزینه Screenshot  را لمس نمایید و گرفتن عکس از صفحه آیفون ۱۳ را اختصاصی کنید.  می توانید نحوه عکس گرفتن از صفحه را به صورت دو یا سه ضربه و یا حالت های دیگر تنظیم کنید.

در این دو روش نیازی به استفاده از دکمه های کناری گوشی نیست، اما باید مراحلی را برای گرفتن اسکرین شات از صفحه طی کنید که کمی آن را دشوار می کند. در هر صورت هر سه روش در آیفون ۱۳ قابل استفاده هستند و استفاده از آن ها به سلیقه شما بستگی دارد.