چگونه آیفون 13 را خاموش کنیم؟

چگونه آیفون 13 را خاموش کنیم؟

چگونه آیفون 13 را خاموش کنیم؟

امتیاز شما post

چگونه آیفون ۱۳ را خاموش کنیم؟ کاربران قدیمی تر اپل، یعنی دسته ای از افراد که آیفون ۸ و ما قبل آن را دارند و یا حتی دسته ای از کاربران که گوشی هایی با سیستم عامل اندروید داشتند و به تازگی قصد خرید آیفون های جدید را دارند، ممکن است با مشکلاتی در زمینه خاموش کردن و یا دوباره راه اندازی کردن مواجه شوند. دکمه ای که در فریم‌ دستگاه های آیفون جدید از آن استفاده شده است، به تنهایی قادر به خاموش کردن و یا راه اندازی مجدد دستگاه نیست. اگر هر یک از مدل های آیفون 13، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس را خریداری کرده اید و قصد خاموش کردن یا راه اندازی مجدد دستگاه را دارید، طبق مراحل زیر عمل نمایید:

 

چگونه آیفون 13 را خاموش کنیم؟

 

 1. نگه داشتن همزمان دکمه کناری و دکمه کنترل صدا

اگر تنها یک بار در صدم ثانیه این دکمه ها را فشار دهید و بعد رها کنید، تنها از صفحه اسکرین شات گرفته می شود. شما باید به صورت همزمان دکمه های کناری و کنترل صدا را فشار دهید و کمی نگه دارید.

 

 1. کشیدن Slide to Power Off

در مرحله دوم، منوی مربوط به پاور در نمایشگر گوشی نشان داده می شود که اسلایدری تحت عنوان Slide to Power Off در بالای صفحه نمایشگر به چشم می خورد. در صورتی که شما انگشتتان را از ابتدا تا انتهای این اسلایدر بکشید، گوشی موبایلتان خاموش خواهد شد.

اگر قصد خاموش کردن را ندارید و فقط جهت امتحان این کار را انجام دادید، می توانید از گزینه Cancel برای بستن این منو استفاده کنید؛ البته در نظر داشته باشید که بعد از این کار، قفل آیفون شما با فیس آیدی باز نخواهد شد و باید از رمز عبور برای باز کردن گوشی استفاده نمایید.

 

آیفون سری ۱۳

 

آیا می توان با استفاده از تنظیمات گوشی، آیفون را خاموش کرد؟

در صورتی که مشکلی برای هر یک از دکمه های آیفون شما پیش بیاید و شما قادر نباشید از طریق آن ها، گوشی خود را خاموش کنید، می توانید از بخش تنظیمات برای انجام فرآیند مورد نظر خود استفاده نمایید.

برای خاموش کردن آیفون ۱۳ خود از طریق تنظیمات، طبق مسیر زیر پیش بروید:

 • Setting
 • General
 • Shut Down

ویتی گزینه General را در setting باز کردید، در پایین صفحه گزینه Shut Down را مشاهده خواهید کرد که اگر آن را انتخاب کنید، اسلایدر مربوطه را نمایش داده خواهد شد که با کشیدن آن، گوشی همراه شما خاموش خواهد شد.

 

چگونه آیفون ۱۳ را روشن کنیم؟

شاید به عنوان یک کاربر که تا به امروز از آیفون استفاده نکرده است، برایتان سوال پیش بیاید که چگونه گوشی آیفون روشن می شود، روشن شدن این دستگاه تنها با نگه داشتن دکمه کناری اتفاق می افتد؛ دکمه کناری را نگه دارید و زمانی که لوگوی اپل را مشاهده کردید، دست از فشردن دکمه بردارید.

 

نحوه راه اندازی مجدد آیفون ۱۳

اگر امکان خاموش کردن گوشی برایتان وجود ندارد و گوشی شما هنگ کرده است، می توانید آن را مجدد راه اندازی کنید. برای ریستارت کردن گوشی باید ابتدا دکمه زیاد کردن صدا را فشار دهید و سمش رها کنید، بعد دکمه کم کردن صدا را فشار دهید و دوباره رها کنید و در نهایت دکمه کناری را فشار دهید، کمی نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه نمایش نقش ببندد.

برای راه اندازی مجدد دستگاه، بدون استفاده از دکمه ها می توانید از مسیر زیر اقدام نمایید:

 • Setting
 • Accessibility Touch
 • AssistiveTouch

پس از آن که AssistiveTouch را فعال کردید، کلید Home لمس محور به آیفونتان اضافه خواهد شد با ضربه روی کلید Home طبق مسیر زیر پیش بروید:

 • Device
 • More
 • Restart

از طریق این فرآیند می توانید گوشی خود را بدون خاموش کردن، مجددا راه اندازی کنید.

 

دلایل منطقی برای خاموش کردن گوشی

دلایلی وجود دارند که گاها شما را مجبور می کنند تا تلفن همراه خود را خاموش کنید؛ مثلا هنگامی که گوشی هنگ می کند و یا هنگامی که شارژ باتری کم است، شما ناچار به خاموش کردن گوشی هستید.

تنظیمات آیفون به گونه ای در نظر گرفته شده است که اگر یک تایم مشخصی بلا استفاده باقی بماند، به حالت خواب یا go to sleep خواهد رفت تا صرفه جویی های لازم در جهت حفظ باتری انجام شود که البته این حالت قابل تغییر است. برای تغییر در حالت خواب آیفون می توانید از مسیر زیر استفاده کنید:

 • Setting
 • Display & Brightness
 • Auto Lock

جالب است بدانید که حتی در حالت خواب، انرژی باتری کاهش پیدا می کند و اگر شما در شرایطی باشید که زمان زیادی را دور از برق و شارژر سپری کنید، این مطلب کمی نگران کننده خواهد شد و ممکن است اضطراب تمام شدن شارژ باتری را در شما به وجود بیاورد.

در هنگامی که شما می خواهید از کاهش میزان شارژ باتری جلوگیری کنید و یا این که آیفون خود را از هنگی نجات دهید، چاره ای جز خاموش کردن گوشی ندارید.