چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم؟

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم؟

امتیاز شما post

 

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم ؟ گوشی‌های هوشمند از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که هرکدام وظیفه خاصی دارند. وظیفه تأمین انرژی نیز به عهده باتری گذاشته شده است. اگر نحوه صحیح استفاده از این قطعه را بلد نباشید، خیلی زود کیفیت و کارایی خود را از دست می‌دهد. پس برای اینکه باتری شما همیشه کیفیت و کارایی خود را حفظ کند، یک سری اصول وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم؟ یا آیا می‌توان هنگام شارژ از گوشی استفاده کرد؟ چه چیزهایی برای باتری ضرر دارد؟ و چه کاری انجام دهیم تا عمر مفید باتری افزایش پیدا کند؟ نحوه صحیح شارژ باتری آیفون چیست و… سؤالاتی از این دست که قرار است در ادامه به پاسخ تک تک آن‌ها بپردازیم.

 

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم

 

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم + معرفی بهترین زمان

در اینکه اجازه دهیم باتری گوشی تا چه اندازه شارژ شود و سپس از شارژ بکشیم، نظریه‌های مختلفی وجود دارد. اغلب کارشناسان بر این باورند که بهتر است باتری را تا 80 درصد شارژ کنیم. اینکار باعث می‌شود در طولانی مدت سلامت باتری گوشی موبایل آیفون حفظ شود. حالت ایده‌آل آن نیز این است که سعی کنیم شارژ را بین 40 تا 80 درصد نگه داریم.

هنگامی که در بازه‌های زمانی کوتاه اقدام به شارژ باتری می‌کنیم، به یون‌های آن انرژی لازم برای حرکت را می‌دهیم که این کار در نهایت باعث افزایش عمر مفید باتری می‌شود. اگر هم به دلیل مشغله زیاد نتوانستید شارژ را در حالت ایده‌آل نگه دارید، سعی کنید قبل از خالی شدن کامل باتری، آن را به شارژر متصل کرده و قبل از اینکه به 100 درصد برسد، آن را از شارژ بکشید.

البته این بدان معنا نیست که اگر شارژ گوشی موبایل شما به 100 درصد رسید خیلی زود باتری خراب می‌شود. نه اینطور نیست. شما می‌توانید هرطور که دوست داشتید گوشی را به شارژ بزنید و هر وقت که خواستید آن را از شارژ بکشید و قرار نیست در زمان کوتاهی باتری شما از بین برود. اما اگر می‌خواهید باتری را در حالت بهینه نگه دارید، اینکار را انجام دهید.

 

چه زمانی گوشی ایفون را به شارژ بزنیم

 

چه چیزی سلامت باتری را تهدید می‌کند؟

یکی از مهم ترین موارد پس از خرید گوشی موبایل، توجه به مواردی است که بتواند سلامت باتری شما را افزایش دهد. باتری‌هایی که در گوشی‌های ایفون و سایر گوشی‌ها استفاده می‌شود از نوع لیتیوم-یون هستند. این نوع باتری‌ها نسبت به گرما حساس هستند و دمای بالا ممکن است اثر مخربی روی باتری بگذارد. به همین خاطر باید عواملی که باعث ایجاد گرمای زیاد در گوشی می‌شود را کاهش دهید تا عمر باتری افزایش پیدا کند.

مثلاً اگر در فصل گرما از کاورهای چرمی استفاده می‌کنید و هنگام استفاده از گوشی و یا اتصال به شارژ، باتری خیلی داغ می‌شود، بهتر است درباره استفاده از این نوع کاور تجدید نظر کنید. علی‌الخصوص زمانی که باتری به شارژر متصل است. افزایش گرما باعث اکسایش سلول‌های باتری می‌شود و فرایند اکسایش منجر به کاهش عمر مفید باتری می‌شود.

اینکه می‌گویند هنگام شارژ، از گوشی استفاده نکنید به خاطر بالا رفتن دما است. هنگامی که گوشی را به شارژ زده‌اید و همزمان در حال بازی کردن هستید، اینکار باعث بالا رفتن شدید دمای باتری می‌شود و در نتیجه ممکن است به سلامت باتری شما ضرر برساند. البته اگر هنگام استفاده دمای گوشی بالا نمی‌رود، لازم نیست نگران باشید و با خیال راحت می‌توانید از گوشی هنگام شارژ استفاده کنید.

حالت بهینه و ایده‌آل این است که بگذارید گوشی کاملاً شارژ شود و بعد از آن استفاده کنید. زیرا اولاً زودتر شارژ شده و ثانیاً سلامت باتری حفظ می‌شود.

 

چه کار کنیم تا باتری ایفون خیلی سریع شارژ شود؟

امیدوارم تا اینجا پاسخ خود را در رابطه با اینکه چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم، گرفته باشید. در ادامه می‌خواهیم به چند نکته مهم اشاره کنیم که اگر آن‌ها را رعایت کنید، گوشی شما هر چه سریع‌تر شارژ می‌شود. اینکار باعث می‌شود گوشی کمتر در شارژ باشد و در نتیجه برای سلامت باتری مفید است.

همیشه سعی کنید از شارژر اصلی خود گوشی استفاده کنید، چرا که شارژرها ولتاژهای مختلفی دارند و اگر از شارژرهای غیر اورجینال استفاده کنید، ممکن است باتری به خوبی شارژ نشود و یا مدت زمان طولانی برای شارژ نیاز باشد. اگر هم به شارژر اورجینال دسترسی نداشتید، از شارژرهای باکیفیت موجود در بازار استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی که باعث افزایش سرعت شارژ می‌شود، خاموش کردن گوشی و یا گذاشتن در حالت هواپیما است. در این حالت به دلیل استفاده کم از باتری، خیلی سریع شارژ می‌شود. در صورتی هم که نمی‌توانید گوشی را خاموش کنید، بهتر است هنگام شارژ، از گوشی برای کارهای سنگین استفاده نکنید. کارهایی مثل: بازی کردن، تماشای فیلم و بازکردن هات اسپات.

 

روش اصولی شارژ کردن گوشی های آیفون

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم

 

 

اگر شب تا صبح گوشی در شارژ باشد، برای باتری ضرر دارد؟

گوشی‌های هوشمند مثل آیفون همانطور که از اسمشان معلوم است، هوشمند هستند. به این صورت که وقتی شارژ به 100 درصد می‌رسد، جریان ورودی برق را قطع می‌کند و در نتیجه باعث آسیب رسیدن به باتری نمی‌شود. بنابراین اگر شب تا صبح گوشی را به شارژ متصل کنید، آسیبی به باتری گوشی وارد نمی‌شود.

همچنین ایفون در IOS 13 قابلیتی به اسم Optimized Battery اضافه کرده که نحوه کار آن به این صورت است که اگر گوشی را شب به شارژ بزنید، بعد از اینکه به 80 درصد رسید، از سرعت شارژ کم می‌کند تا به سلامت باتری شما آسیبی نرسد. البته بهتر است برای داشتن باتری سالم، سعی کنید آن را شب تا صبح به شارژ متصل نکنید و همینطور سعی کنید شارژ باتری را بین 20 الی 80 درصد نگه دارید.

 

گوشی آیفون را چند درصد شارژ کنیم؟

بهتر است گوشی خود را به میزان 80 درصد شارژ نمایید و سپس از آن استفاده کنید.

 

نحوه صحیح شارژ باتری آیفون چگونه است؟

توصیه می کنیم گوشی را در طول روز شارژ کنید و از شارژ نمودن آن در شب خودداری کنید. همچنین چنانچه شارژ به میزان 20 درصد رسید، گوشی را شارژ و پس از رسیدن به 80 درصد، آن را از حالت شارژ در بیاورید. این روش یکی از اصولی ترین روش ها برای شارژ کردن گوشی های آیفون است.

 

چه زمانی گوشی ایفون را از شارژ بکشیم

پس از رسیدن شارژ به عدد 80 درصد آن را از شارژ بکشید.