چطور گوشی ایفون را ریست کنیم؟

چگونه گوشی آیفون را خاموش کنیم

چطور گوشی ایفون را ریست کنیم؟

امتیاز شما post

چطور گوشی ایفون را ریست کنیم؟ برخلاف اینکه چندین سال از ورود گوشی آیفون به بازار می‌گذرد، هنوز نیز شاهد این هستیم که نکات و ترفند‌های بیشتری از این محصول آشکار می‌شود و حتی بسیاری از افراد از موارد ابتدایی نیز اطلاعی ندارند چرا که به تازگی با این برند آشنا شده‌اند و علاقه دارند تا به یادگیری نکات اصولی بیشتری بپردازند.

یکی از سوالاتی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و توانسته بسیاری از افراد را درگیر خود کند این مورد است که چطور گوشی ایفون را ریست کنیم ؟ اگر به دنبال دریافت پاسخ سوال خود هستید بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید تا به صورت مختصر و مفید به ذکر مهمترین موارد در رابطه با این موضوع بپردازیم. قابل توجه است که هر مدل از گوشی دارای تنظیمات بخصوص خود است و لذا ما به شما روشی را ارائه می‌دهیم که برای تمامی نسخه‌های سیستم عامل اپل قابل اعمال باشد.

 

چطور گوشی ایفون را ریست کنیم

 

ریست یا ریست فکتوری چیست؟ چطور گوشی ایفون را ریست کنیم

ریست فکتوری در اصل همان گزینه‌ای است که شما با اعمال آن می‌توانید به بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه بپردازید. این روش باعث می‌شود که تمامی اجزا و تنظیمات آیفون شما به زمانی بازگردد که برای اولین بار روشن شده است.

قابل توجه است که طی این روند تمامی محتوا، تنظیمات و اطلاعات شخصی شما از گوشی پاک خواهد شد، لذا ما به شما توصیه می‌کنیم که تا جای ممکن اطلاعات حساس خود را از گوشی خارج کنید و یک نسخه‌ پشتیبان نیز از اطلاعات خود داشته باشید. برای اینکه بتوانید از اطلاعات خود بکاپ بگیرید می‌توانید از دو ابزار سرویس ذخیره سازی ابری آیکلود (iCloud) و آیتیونز (iTunes)  استفاده کنید.

 

ریست فکتوری با استفاده از منوی تنظیمات

در این روش شما می‌توانید با استفاده از تنظیمات منوی گوشی آیفون خود و بدون هیچی دردسری اقدام به انجام روش ریست فکتوری کنید، برای اینکار تنها کافی است تا مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید:

 

چطور گوشی ایفون را ریست کنیم

 

  • با لمس کردن آیکون چرخ دنده در صفحه‌ اصلی وارد بخش تنظیمات یا Settings موبایل خود شوید.
  • سپس به بخش یا تب Generals بروید.
  • حال باید گزینه‌ Reset را انتخاب کنید که در بخش پایینی صفحه قرار دارد.
  • سپس بر روی گزینه‌ Erase All Content And Settings کلیک کنید تا به مرحله‌ پایانی وارد شوید.
  • حال وقت آن است که از پنجره‌ باز شده که به شکل کشویی می‌باشد، به انتخاب گزینه‌ای قرمز رنگ با نام Erase All بپردازید تا سریعاً روند ریست فکتور آغاز شود.

حال که مراحل روند ریست فکتوری مورد نظر شما به پایان رسیده است، گوشی موبایل شروع به انجام ریست فکتوری خواهد کرد و پس از اینکه پروسه به پایان یافت، به صورت خودکار روشن می‌شود. قابل توجه است که این بار برخلاف حالت معمولی شما به صفحه‌ اصلی هدایت نخواهید شد و در اصل با مراحل راه‌اندازی اولیه آیفون رو به رو می‌شوید.

حال اگر به فکر استفاده از بکاپ گرفته شده‌ خود هستید باید بعد از انتخاب گزینه‌ پیش رو یعنی Set Up as A new iPhone به ثبت یک گوشی جدید بپردازید تا بتوانید در مراحل بعدی بکاپ خود را با استفاده از گزینه هایی مثل Restore from iCloud Backup یا Restore from iTunes Backup  را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع بکاپ خود و نرم‌افزار مورد نظر سپس می‌توانید فایل پشتیبانی یا بکاپ حاوی اطلاعات آیفون را از طریق آیکلود یا آیتیونز ریستور کنید.

 

جمع بندی مقاله چطور گوشی ایفون را ریست کنیم

ممنونیم که تا پایان مطلب همراه ما بودید، امیدواریم با خواندن اطلاعات ذکر شده بتوانید دانش کاملی در رابطه با ریست کردن گوشی آیفون بدست بیاورید و به حل مشکلات خود بپردازید. همچنین اگر سوالی در خصوص چطور گوشی ایفون را ریست کنیم دارید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.