آیفون 13 چند دلار است؟

آیفون 13 چند دلار است؟

آیفون 13 چند دلار است؟

2.3/5 - (3 امتیاز)

آیفون 13 چند دلار است؟ آیفون نسل جدید خود را همانند نسل قبلی، با چهار مدل 13 استاندارد، 13 مینی، 13 پرو و 13 پرومکس رونمایی و معرفی کرد؛ حال می خواهیم در ادامه به بررسی قیمت انواع مختلف این مدل ها بپردازیم.

پیشرفت های زیادی در اعضای خانواده جدید اپل رخ داده است که می توان به یکی از مهم ترین آن ها یعنی استفاده از نمایشگر های 120 هرتزی اشاره کنیم که تا پیش از این، در هیچ کدام از نسل های قبلی مشاهده نشده بود. پیشرفت چشم گیر دیگری که اپل در فصل جدید تولیدات آیفون خود رقم زد این بود که از نسخه هایی با ظرفیت ۱ ترابایت حافظه رونمایی کرد تا مشکلات مربوط به برخی از کاربران در زمینه کمبود فضای ذخیره سازی را رفع نماید. همچنین شما با مراجعه به بخش خرید گوشی موبایل و سپس خرید گوشی آیفون می توانید این محصولات را تهیه کنید.

 

قیمت انواع مختلف آیفون های 13 چه قدر است؟ آیفون 13 چند دلار است؟

آیفون ۱۳ مینی با حافظه های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت تولید و به بازار عرضه می شود که قیمت این گوشی با هر کدام از حافظه های گفته شده، به شرح زیر است: (خرید آیفون 13 مینی)

 • آیفون 13 مینی نسخه ۱۲۸ گیگابایت: ۶۹۹ دلار
 • آیفون 13 مینی نسخه ۲۵۶ گیگابایت: ۷۹۹ دلار
 • آیفون 13 مینی نسخه ۵۱۲ گیگابایت: ۹۹۹ دلار

 

آیفون 13 مینی

 

 

آیفون ۱۳ استاندارد یا پایه همانند آیفون ۱۳ مینی، با حافظه های ۱۲۸، ۲۵۶و ۵۱۲ گیگابایت ساخته می شود که قیمت این گوشی با هر کدام از ۳ حافظه مطرح شده، به شرح زیر است: (خرید آیفون 13)

 • آیفون 13 نسخه ۱۲۸ گیگابایت: ۷۹۹ دلار
 • آیفون 13 نسخه ۲۵۶ گیگابایت: ۸۹۹ دلار
 • آیفون 13 نسخه ۵۱۲ گیگابایت: ۱۰۹۹ دلار

 

آیفون 13

 

 

آیفون ۱۳ پرو، علاوه بر این که در حافظه های ۱۲۸، ۲۵۶و ۵۱۲ با آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۳ پایه مشترک است، در حافظه ۱ ترابایتی  نیز تولید می شود که قیمت آن با هر کدام از حافظه ها، به شرح زیر است: (خرید آیفون 13 پرو)

 • آیفون 13 پرو نسخه ۱۲۸ گیگابایت: ۹۹۹ دلار
 • آیفون 13 پرو نسخه ۲۵۶ گیگابایت: ۱۰۹۹ دلار
 • آیفون 13  پرو نسخه ۵۱۲ گیگابایت: ۱۲۹۹ دلار
 • آیفون 13 پرو نسخه ۱ ترابایت: ۱۴۹۹ دلار

 

آیفون ۱۳ پرو

 

آیفون 13 پرومکس، مشابه آیفون 13 پرو، در چهار حافظه ۱۲۸، ۲۵۶، ۵۱۲ و ۱ ترابایت تولید می شود و به فروش می رسد. قیمت بزرگ ترین نسخه آیفون در هر کدام از چهار حافظه، به شرح زیر است: (خرید آیفون 13 پرو مکس)

 • آیفون 13 پرو مکس نسخه ۱۲۸ گیگابایت: ۱۰۹۹ دلار
 • آیفون 13 پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت: ۱۱۹۹ دلار
 • آیفون 13 پرو مکس نسخه ۵۱۲ گیگابایت: ۱۳۹۹ دلار
 • آیفون 13 پرو  مکس نسخه ۱ ترابایت: ۱۵۹۹ دلار

 

آیفون 13 پرو مکس

 

اگر بخواهید هر کدام از این قیمت ها که بر اساس دلار تعیین شده اند را به ریال تبدیل کنید، باید قیمت دلار روز را استعلام بگیرید و هر کدام از عدد هایی که برای نسخه های مختلف عنوان کردیم، ضرب کنید؛ به دلیل افزایش قیمت ها هنگام واردات، نوسانات ارز و… ما قادر به ارائه قیمت ریالی دقیق نیستم و هر زمان که شما مایل به خرید گوشی بودید، باید به روز ترین قیمت را پیدا کنید.

 

نگاهی به جزئیات اعضای خانواده آیفون 13 

شاید به عنوان کاربر آیفون، بدانید که آیفون های ۱۳ و ۱۳ مینی، علاوه بر حافظه های داخلی که گفته شد، ۴ گیگابایت حافظه رم نیز دارند و همین حافظه رم در دو نسخه ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس، ۶ گیگابایت است.

اگر بخواهیم قیمت ها را با نسل قبلی مقایسه کنیم، باید بگوییم که قیمت نسخه های پایه تغییری نداشت و تقریبا با همان قیمت نسل قبلی ارائه شد اما مدل های دیگر یعنی پرو و پرومکس، چون با حافظه های ۱ ترابایتی تولید می شوند، افزایش قیمت داشتند.

از سال ۲۰۱۷ اپل، دست به تغییر سایز ناچ آیفون های خود نزده بود اما امسال کمی ابعاد ناچ را کوچک کرد؛ سایز نمایشگر در نسل جدید، درست همانند نسل قبلی است اما تغییر دیگری که ایجاد شد، افزایش سایز باتری های نسل جدید نسبت به نسل قبلی بود.

تراشه به کار رفته در نسل جدید همان A15 Bionic است که اندازه ای ۵ نانومتری دارد؛ پیشرفت این تراشه نسبت به تراشه های نسل قبلی در برخی ویژگی های جدید فناوری 5G و بهینه سازی انرژی است.

نسخه های پرو و پرومکس آیفون ۱۳، دارای نمایشگر هایی با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز هستند که تحول بزرگی در گوشی های اپل به حساب می آید. سایز نمایشگر های سری جدید همانند سری قبلی، تعیین شده است و در اندازه های ۵.۴ اینچ برای آیفون ۱۳ مینی، ۶.۱ اینچ برای ۱۳ پایه، ۶.۱ اینچ برای ۱۳ پرو و ۶.۷ اینچ برای ۱۳ پرومکس تولید می شود.

دوربین های آیفون ۱۳ پایه و ۱۳ مینی همانند نسل قبلی، ۲ عدد با کیفیت ۱۲ و ۱۲ مگاپیکسل هستند اما نحوه چینش آن ها متفاوت با آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی است.

دوربین های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس مثل نسل قبلی، ۳ عدد با کیفیت ۱۲ و ۱۲ و ۱۲ مگاپیکسل است.

تمام نسخه های جدید همانند نسخه های نسل قبلی، گواهینامه IP68 دارند که این یعنی در برابر گردو غبار و آب، مقاوم و عایق هستند.

 

جمع بندی نهایی مقاله آیفون 13 چند دلار است؟

همان طور که مشاهده نمودید در این بخش به صورت کامل به معرفی و بررسی نهایی آیفون 13 چند دلار است؟ پرداختیم و اطلاعات کامل تری را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.