آیا گوشی اپل فارسی میشود؟

آیا گوشی اپل فارسی میشود؟

آیا گوشی اپل فارسی میشود؟

2.7/5 - (4 امتیاز)

گوشی اپل در مدل ها و طرح های خاص و زیبایی به بازار عرضه می شوند که برای تعداد زیادی از کاربران فارسی زبان، داشتن منوی فارسی یکی از معیارهای انتخاب است. در واقع اگر فارسی بودن منو گوشی اپل برای شما اهمیت زیادی دارد، توصیه می کنیم که در خرید این گوشی موبایل تجدید نظر کنید‌.

برای اینکه پاسخ این سوال خود را که آیا گوشی اپل فارسی میشود یا خیر، پیدا کنید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا به طور کامل فارسی کردن آیفون را با هم بررسی کنیم.

آیا گوشی اپل فارسی میشود

راه و روش فارسی کردن گوشی اپل به چه صورت است؟ آیا گوشی اپل فارسی میشود؟

برند اپل و محصولات آن از هر نظر بی عیب و ایراد هستند و همین امر تعداد کاربران آن ها را روز به روز افزایش می دهد. در این بین برخی از کاربران ایرانی از خرید گوشی اپل پشیمان می شوند که دلیل آن عدم پشتیبانی این گوشی از زبان فارسی است.

در واقع اپل برای منوی خود زبان فارسی را در نظر نگرفته است و با توجه به سیستم عامل و تنظیمات گوشی های اپل، کار کردن با منوی خارجی برای برخی از کاربران دشوار است. در واقع اپل به طور مستقیم در تنظیمات خود راه و روشی را برای فارسی کردن منوی دستگاه طراحی نکرده است.

البته این پایان کار نیست و هکرها دست به کار شده اند و با تولید جیلبریک مخصوص به گوشی امکان فارسی کردن گوشی اپل را فراهم آورده اند. این روش مورد تایید کمپانی اپل نیست و به شدت استفاده از این روش را منع کرده، اما اگر باز هم فارسی کردن گوشی اپل برای شما واجب است می توانید این روش را به کار ببرید.

نحوه فارسی کردن گوشی اپل با استفاده از جیلبریک

آیا گوشی اپل فارسی میشود؟ بله با استفاده از روش جیلبریک این فرایند امکان پذیر است اما چطور؟ اگر تصمیم خود را برای فارسی کردن گوشی اپل قطعی کرده اید، مجبور به استفاده از جیلبریک هستید. یک نکته مهم که در انجام این کار باید در نظر داشته باشید، توجه به سازگاری جیلبریک و گوشی است.

در واقع برای هر کدام از نسخه های سیستم عامل اپل باید از جیلبریک سازگار با آن استفاده کرد زیرا  هکرها هر جیلبریک را برای یک نوع سیستم عامل منتشر می کنند. برای فارسی کردن گوشی اپل با جیلبریک چند مرحله ساده زیر را باید انجام دهید:

·       پس از آن که گوشی اپل را جیلبریک کردید، باید به cydia  بروید.

·       حال در قسمتی که مختص به search  است، باید عبارت persian Language for ios 8  را وارد نمایید.

·       بعد از انجام این مراحل باید واژه install  را بالای صفحه وارد کنید .

·       در نهایت امکان نصب زبان فارسی بر روی گوشی برای شما امکان پذیر می شود.‌

همان طور که گفته شد، اپل امکان فارسی کردن گوشی را فراهم نکرده است پس بهترین راه، یادگیری کار با اپل با همان منوی اصلی است که کار چندان سخت و پیچیده ای نیست زیرا استفاده از جیلبریک توسط این کمپانی بزرگ منع شده است. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا گوشی اپل فارسی میشود؟ باید پاسخ بله را داد اما این روش مورد تایید نیست.

برند اپل

چرا اپل استفاده از جیلبریک برای فارسی کردن گوشی را منع کرده است؟

برای فارسی کردن گوشی اپل استفاده از جیلبریک چندان توصیه نمی شود که دلایل زیادی را می توان برای آن عنوان کرد که در این قسمت تنها به مهم ترین های آن اشاره شده است:

1.    گوشی های اپل از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اما باید بدانید که استفاده از جیلبریک تا حدود زیادی این امنیت را کاهش می دهد.

2.    دوام و عمر مفید باتری گوشی کاهش پیدا می کند زیرا جیلبریک مصرف باتری را دو برابر می کند که سبب آسیب به آن نیز می شود.

3.    از جیلبریک کردن گوشی اپل خودداری کنید زیرا گارانتی و مواردی این چنینی را حذف می کند.

تمام این موارد نشان می دهد که جیلبریک کردن گوشی اپل نباید انجام شود پس تا حد امکان حتما از استفاده از این روش برای فارسی کردن گوشی اپل خودداری کنید.

جیلبریک کردن گوشی اپل

امکان استفاده از کیبورد فارسی در گوشی های اپل

اپل عدم پشتیبانی از زبان فارسی را تنها در منوی خود اعمال کرده است و این بدان معناست که امکان تایپ کردن فارسی برای کاربران وجود دارد. در واقع اپل تنظیمات پیش فرض را برای تایپ کردن به زبان فارسی در نظر گرفته است پس شما مشکلی در این خصوص نخواهید داشت.

برای فارسی کردن کیبورد گوشی آیفون اپل کار سختی در پیش نخواهید داشت زیرا تنها با انجام مراحل زیر می توانید کیبورد خود را فارسی کنید:

·       در اولین مرحله باید به تنظیمات یا Settings  گوشی اپل بروید.

·       سپس در تنظیمات گوشی خود باید گزینه general  را لمس کنید.

·       حال باید به دنبال عبارت Keyboard  باشید و پس از پیدا کردن آن را انتخاب نمایید.

·       حال در این مرحله باید عبارت  Add New keyboard  را لمس کنید.

·       با انجام این مراحل لیستی از زبان های مختلف برای شما به نمایش گذاشته می شود که اگر گوشی آیفون شما دارای سیستم عامل ios 8  به بالا باشد، زبان فارسی به طور پیش فرض بر روی گوشی وجود دارد پس می توانید Persian  را سرچ کنید و کیبورد خود را فارسی نمایید.

·       اگر به طور پیش فرض زبان فارسی بر روی گوشی اپل وجود نداشت، زبان Arabic  را سرچ کنید و آن را انتخاب نمایید. البته باید بدانید که در این نوع کیبورد حروف پ، ژ، گ و چ به طور مستقیم وجود ندارند و باید برای نوشتن آن ها حروف دیگر را نگه دارید.

جمع بندی مقاله فارسی کردن آیفون اپل

آیا گوشی اپل فارسی میشود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال با توجه به موارد فوق به این نتیجه رسیدیم که فرایند فارسی سازی گویش های اپل امکان پذیر است اما از نظر ایمنی توصیه نمی شود و مورد تایید این برند نیست! بنابراین توصیه می کنیم به هیچ وجه این فرایند را انجام ندهید.