آیا آیفون 13 مینی دو سیم کارت است؟

آیا آیفون 13 مینی دو سیم کارت است؟

آیا آیفون 13 مینی دو سیم کارت است؟

امتیاز شما post

آیا آیفون 13 مینی دو سیم کارت است؟ پشتیبانی از سیم کارت الکترونیکی یا eSIM برای نخستین بار در گوشی های آیفون XR و آیفون XS دیده شد که در سال ۲۰۱۸ رونمایی و به بازار عرضه شدند. این قابلیت اپل، طوری طراحی شده بود که شما بتوانید به صورت همزمان از دو سیم کارت، یکی به صورت الکترونیکی و دیگری به صورت معمولی، استفاده کنید. در آپدیت سال ۲۰۱۸ امکان استفاده از دو سیم کارت eSIM به صورت همزمان وجود نداشت و باید از یک سیم کارت به صورت فیزیکی، از طریق نانو سیم کارت استفاده می شد.

گذشت تا امسال، در معرفی نسل جدید آیفون که سری ۱۳ را شامل می شود، متوجه شدیم که آیفون های خانواده ۱۳ اپل، همگی از دو سیم کارت به صورت الکترونیکی یا همان eSIM پشتیبانی می کنند و امکان استفاده از سیم کارت فیزیکی نیز در این گوشی ها وجود دارد. قابلیت دیگری که آیفون های ۱۳ به آن دسترسی پیدا کرده اند، پوشش گسترده تر باند های 5G است.

 

لطفا بخوانید: پر فروش ترین گوشی آیفون کدام است؟

 

بررسی وب سایت اپل در رابطه با مشخصات سیمکارت آیفون ۱۳ مینی – آیا آیفون 13 مینی دو سیم کارت است؟

در وب سایت اپل صفحه ای وجود دارد که مشخصات آیفون ۱۳ را بیان می کند. اگر به این صفحه مراجعه کنید، خواهید دید که تمام مدل های آیفون ۱۳، اعم از آیفون 13 پایه، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس، پشتیبانی های لازم را از یک سیم کارت معمولی، یک سیم کارت الکترونیکی و سیم کارت الکترونیکی دوگانه اعمال می کنند.

در همین وب سایت، صفحه ای برای مشخصات آیفون های نسل ۱۲ نیز وجود دارد که اگر نگاهی به این صفحه نیز بیاندازید، متوجه خواهید شد که تا نسل قبل از آیفون ۱۳، تنها پشتیبانی از دو سیم کارت، یکی به صورت معمولی و دیگری به صورت الکترونیکی اعمال می شد و این آپدیت جدید، مخصوص آیفون های نسل ۱۳ است‌.

ویژگی هایی که در قسمت پشتیبانی سیم کارت، در آیفون های ۱۳، ۱۳ مینی، ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس خواهید دید، به صورت زیر ترجمه می شوند:

  1. سیم کارت های دوگانه، ترکیبی از نانو سیم کارت و eSIM
  2. پشتیبانی از eSIM دوگانه
  3. سازگاری بین آیفون های ۱۳ و ۱۳ مینی با میکرو سیم کارت های جدید وجود ندارد.

 

آیفون 13 مینی

 

تاریخچه ساخت آیفون های مینی:

همیشه عده ای از کاربران وجود دارند که از سایز بزرگ گوشی ها ناراضی هستند و علاقه به استفاده از گوشی های کوچک تر دارند. اپل بعد از آن که با تولید آیفون ۱۱، فروش خوبی را تجربه کرد، تصمیم گرفت آیفون SE 2020 را نیز با اندازه ایرکوچک تر ولی قابلیت هایی مشابه آیفون ۱۱، وارد بازار کند؛ که البته در فروش این آیفون کوچک نیز بسیار موفق عمل کرد.

آیفون SE 2020 در واقع یک میان رده محسوب می شد و تمام قابلیت های پرچم داران را نداشت. در سال بعد اپل تصمیم گرفت آیفون مینی خود را درست شبیه به پرچم داران، فقط در اندازه کوچک تر، تولید و به بازار عرضه کند.

آیفون ۱۲ مینی مثل آیفون SE 2020 پر فروش نبود، حتی آنقدر فروش این محصول کم و ناموفق بود که اپل در میانه های راه، خط تولید آن را متوقف کرد.

 

لطفا بخوانید: بهترین گوشی اپل برای بازی کدام است؟

 

اصلی ترین دلیل موفق نشدن آیفون ۱۲ مینی، در فروش درخشان، اندازه کوچک باتری بود که پاسخ گوی نیاز کاربران امروزی نبود. دلیل دیگری که باعث شد آیفون ۱۲ مینی از چرخه تولیدات این کارخانه خارج شود، این بود که کاربران باید برای گوشی با اندازه ای کوچک حدود ۷۰۰ دلار هزینه می کردند در حالی که انتخاب های بهتر و معقول تری می توانستند داشته باشند.

با وجود این مشکلات و عدم موفقیت آیفون ۱۲ مینی، تصور می شد که دیگر مدلی تحت عنوان آیفون ۱۳ مینی وارد بازار نشود، اما برخلاف تصور عموم، این گوشی مجددا وارد بازار شد.

حال اپل باید آیفون ۱۳ مینی را طوری می ساخت که باز هم شکست را متحمل نشود و بتواند این آیفون را به محصولی پرفروش تبدیل نماید؛ بنابراین باید آپدیت هایی در نسل جدید اعمال می شد که یکی از مهم ترین آن ها، باتری بود.

افزایش طول عمر باتری در آیفون ۱۳ مینی آن قدر زیاد نبود که تحول عظیمی در نظر گرفته شود اما شاید همین افزایش کوچک بتواند نظر تعداد بیشتری از کاربران را به خود جلب کند و فروش را با شیب مثبتی به پیش ببرد.

در کل زبان طراحی در آیفون ۱۳ مینی تغییری نکرده است و با همان اندازه نسل قبلی و با دو دوربین اصلی منتها با چینش متفاوت، تولید می شود.