آیا آیفون 13 دو سیم کارت است؟

آیا آیفون 13 دو سیم کارت است؟

آیا آیفون 13 دو سیم کارت است؟

امتیاز شما post

آیا آیفون ۱۳ دو سیم کارت است | آیفون 13 و دیگر مدل های این سری از فناوری های جدید استفاده می کنند که استفاده همزمان از چند سیم کارت از ویژگی های آن به حساب می آید. با ما همراه باشید تا بررسی کنیم بر روی آیفون 13 چند سیم کارت می توان نصب کرد.

 

eSIM  در گوشی های سری 13 آیفون | آیا آیفون 13 دو سیم کارت است؟

در گوشی اپل یک تراشه به کار رفته است که قابلیت تعویض ندارد. این تراشه eSIM  به کار رفته در گوشی سبب می شود که کاربر بدون آنکه سیم کارت را بر روی گوشی 13 نصب کند، می تواند از آن استفاده کند. این تراشه در گوشی آیفون 13 نیز به کار رفته است پس امکان استفاده از سیم کارت مجازی را در کنار سیم کارت فیزیکی فراهم می آورد. این ویژگی کار را برای کاربران به ویژه در سفرهای بین المللی بسیار آسان کرده است.

 

امکان استفاده از دو سیم کارت همزمان در آیفون 13

گوشی های آیفون سری 13 در چهار مدل آیفون 13 اصلی، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس عرضه شده اند که امکان استفاده از دو سیم کارت همزمان در آن ها فراهم شده است.

یکی از سیم کارت ها فیزیکی است و‌ دیگری سیم کارت الکترونیکی است. در مدل های قبلی گوشی های اپل تنها استفاده از یک سیم کارت الکترونیکی فراهم بود، اما در تمام مدل های آیفون سری 13 امکان استفاده از دو سیم کارت مجازی یا الکترونیکی  به واسطه تراشه eSIM  دوگانه فراهم شده است.

 

آیا می توان همزمان از دو سیم کات مجازی در آیفون 13 استفاده کرد؟

به واسطه وجود eSIM  دوگانه در آیفون ۱۳ می توانید از دو سیم کارت مجازی به طور همزمان استفاده کنید. این ویژگی سبب می شود که کاربر بدون آنکه سیم کارتی را به صورت فیزیکی بر روی گوشی خود نصب کند، از دو سیم کارت هم زمان استفاده نماید.

 

آیفون 13 قابلیت پشتیبانی از سه سیم کارت همزمان را دارد؟

اگر چه آیفون 13 قابلیت پشتیبانی از سیم کارت فیزیکی و دو سیم کارت مجازی را دارد، اما نمی توان گفت که این گوشی سه سیم کارته است و می توان همزمان از سه سیم کارت استفاده کرد زیرا آیفون ۱۳ تنها می تواند از دو سیم کارت همزمان پشتیبانی کند.

این دو سیم کارت فعال می تواند یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت مجازی باشد و یا آنکه همزمان دو سیم کارت مجازی باشد. پس با این گفته ها تصور اینکه آیفون ۱۳ از سه سیم کارت هم زمان پشتیبانی می کند، اشتباه است.

 

تفاوت گوشی آیفون ۱۳ با سری های قبلی از لحاظ تعداد سیم کارت

همان طور که گفته شد، آیفون ۱۳ با وجود تراشه eSIM  دوگانه امکان استفاده همزمان از دو سیم کارت مجازی را فراهم می آورد که این ویژگی در آیفون های سری قبلی دیده نمی شود زیرا چنین تراشه هایی در آن ها به کار نرفته است و تنها از یک سیم کارت مجازی در کنار سیم کارت فیزیکی می توان استفاده کرد.

پس به طور کلی  آیفون 13 دو سیم کارت است و می تواند از دو سیم کارت مجازی به طور همزمان پشتیبانی کند که این قابلیت در گوشی های سری های دیگر نیست.