آیا آیفون 13 اثر انگشت دارد؟

آیا آیفون 13 اثر انگشت دارد؟

آیا آیفون 13 اثر انگشت دارد؟

امتیاز شما post

آیا آیفون 13 اثر انگشت دارد؟ آیفون 13 یک گوشی با امنیت بسیار بالاست، اما برای اینکه بدانید که اپل در گوشی های سری 13 از حسگر اثر انگشت استفاده کرده است یا خیر، این مطلب را تا پایان همراهی کنید.

 

اثر انگشت آیفون 13 در کدام قسمت گوشی قرار دارد؟

  • در آیفون 13 حسگر اثر انگشت به کار نرفته است.

اپل در گوشی آیفون 13 و دیگر مدل های هم خانواده آن از حسگر اثر انگشت استفاده نکرده است پس در قسمت های مختلف گوشی به دنبال پیدا کردن اثر انگشت نباشید.

البته اپل در گوشی های سری قبل خود نیز از این حسگر استفاده نکرده و مبنای کار خود را استفاده از حسگر بیومتریک فیس آیدی قرار داده است.

پس اگر آیفون 13 را خریداری کرده اید، در هیچ کدام از قسمت ها مانند دکمه خاموش روشن، زیر صفحه نمایش و … حسگر اثر انگشت را پیدا نخواهید کرد زیرا کلا برای این گوشی اثر انگشت در نظر گرفته نشده است.

 

آیا نبود حسگر اثر انگشت امنیت آیفون 13 را کاهش می دهد؟

استفاده از حسگر اثر انگشت یکی از راه های افزایش ایمنی در گوشی های مختلف است که تقریبا می توان گفت، در بیشتر گوشی های میان رده و بالا رده این حسگر به کار می رود.

حال نبود اثر انگشت در آیفون 13 شاید کاربران را به این فکر فرو ببرد که سطح امنیتی این گوشی ها کاهش پیدا کرده است که باید گفت، این چنین نیست و آیفون ۱۳ از گوشی های با سطح امنیت بسیار بالا موجود در بازار است. این گوشی از حسگر فیس آیدی استفاده می کند که سطح ایمنی بالایی دارد و خیال کاربران را در این خصوص راحت کرده است پس نبود اثر انگشت در آیفون ۱۳ را نمی توان یک نقص و ایراد به حساب آورد.

 

آیفون سری ۱۳

 

دلایل عدم استفاده از اثر انگشت در آیفون 13

استفاده از اثر انگشت در گوشی ها کار سخت و پیچیده ای نیست، پس اپل برای اینکه این حسگر را در آیفون ۱۳ به کار نبرده است، باید دلایلی داشته باشد.

در ادامه برخی از دلایلی که می تواند نبود حسگر اثر انگشت را توجیه کند، لیست شده اند:

  • کاهش هزینه ساخت گوشی یکی از دلایل آن است. اضافه کردن حسگر اثر انگشت به آیفون ۱۳ هزینه ها را افزایش می داد و در نتیجه قیمت گوشی نیز افزایش پیدا می کرد و کاربران باید آیفون ۱۳ را با قیمت بالاتری خریداری می کردند.
  • قرار گرفتن حسگر بر روی دکمه پاور نیاز به طراحی قاب جدید داشت که اپل برای جلوگیری از طراحی یک قاب جدید از حسگر اثر انگشت در آیفون ۱۳ استفاده نکرد.
  • اگر اثر انگشت آیفون ۱۳ در زیر صفحه نمایش قرار می گرفت، باید یک پنل جدید برای آن طراحی می شد زیرا صفحه نمایش قبلی چندان برای قرار گیری اثر انگشت مناسب نبود.

 

آیا آیفون 13 اثر انگشت دارد؟

خیر! هر کدام از این موارد می تواند دلیل عدم وجود اثر انگشت در آیفون ۱۳ باشد، اما نبود این حسگر به هیچ وجه قدرت و کارایی بالای این گوشی را زیر سوال نمی برد و از سطح امنیت آن نمی کاهد پس اگر قصد خرید آیفون ۱۳ را دارید، بدون هیچ تردیدی اقدام به خرید آن کنید.