آیا آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است؟

آیا آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است؟

آیا آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است؟

امتیاز شما post

آیا آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است؟ برند اپل در گوشی های آیفون سری ۱۳ تغییراتی را در تعداد سیم کارت ها و فناوری های آن ایجاد کرد که این تغییرات شامل آیفون ۱۳ مینی نیز می شود. اگر می خواهید بدانید که آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است یا خیر، این مطلب را تا پایان همراهی کنید.

 

تعداد سیم کارت های آیفون ۱۳ مینی | آیا آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است؟

  • پشتیبانی از سیم کارت فیزیکی
  • پشتیبانی از دو سیم کارت مجازی به صورت هم زمان

آیفون 13 مینی به گونه ای طراحی شده است که هم از سیم کارت فیزیکی و هم از سیم کارت مجازی پشتیبانی می کند. eSIM  یک تراشه است که در گوشی آیفون دیده می شود و نمی توان آن را خارج یا تعویض کرد و این چنین قابلیتی ندارد. eSIM  به معنای سیم کارتی است که در گوشی و یا دیگر گجت ها جاسازی شده است و این امکان را فراهم می آورد که بدون نصب سیم کارت، به صورت مجازی از سیم کارت در گجت های مختلف استفاده کرد.

در آیفون مینی ۱۳ علاوه بر اینکه می توانید از یک سیم کارت فیزیکی نانو استفاده کنید، می توانید از دو سیم کارت مجازی  هم زمان نیز استفاده کنید. پس با توجه به این گفته آیفون ۱۳ مینی دو سیم کارت است و برای افرادی که به طور همزمان از دو سیم کارت استفاده می کنند، انتخاب مناسبی است.

 

آیفون ۱۳ مینی هم زمان از چند سیم کارت فعال پشتیبانی می کند؟

  • دو سیم کارت هم زمان
  • یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت مجازی فعال
  • پشتیبانی از دو سیم کارت مجازی فعال به طور هم زمان

آیفون ۱۳ مینی دارای eSIM  دوگانه است و به این معناست که بر خلاف گوشی های سری گذشته مانند آیفون ۱۲ توانایی پشتیبانی از دو سیم کارت مجازی هم زمان را داراست. نکته مهم این است که این گوشی موبایل قادر به پشتیبانی از دو سیم کارت فعال است که هر دو سیم کارت می توانند مجازی و یا ترکیبی از هر دو آن ها باشد و خبری از سه سیم کارت بودن گوشی های آیفون حتی در سری های ۱۳ نیست و نهایتا بتوانند دو سیم کارت را به طور همزمان پشتیبانی کنند.

 

آیا در سری های دیگر گوشی های اپل پشتیبانی از دو سیم کارت مجازی یا الکترونیکی به صورت همزمان وجود  دارد؟

همان طور که گفته شد، اپل در سری های قبلی خود نیز از تراشه eSIM  برای استفاده از سیم کارت الکترونیکی یا مجازی استفاده کرده است، اما برای اولین بار در آیفون ۱۳ مینی و دیگر مدل های این سری از گوشی های اپل از تراشه دوگانه eSIM  استفاده کرده است که قابلیت پشتیبانی از دو سیم کارت مجازی هم زمان را فراهم آورده است.

پس در گوشی های دیگر اپل پشتیبانی از دو سیم کارت مجازی به صورت هم زمان وجود ندارد و این قابلیت تنها مخصوص آیفون های سری ۱۳ است. این قابلیت برای افرادی که بیشتر در سفر هستند و سفرهای آن ها بین المللی است، بسیار به کار می آید و یک ویژگی مهم به حساب می آید.